Ogłoszenia: 22-29 listopada

Kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 23 listopada, św. Klemensa I
wtorek, 24 listopada, św. Andrzeja Dung Lac i towrzyszy
środa, 25 listopada, św. Katarzyny Aleksandryjskiej
czwartek, 26 listopada, św. Leonarda
sobota, 28 listopada, św. Stefana Młodszego
29 listopada, I Niedziela Adwentu

 

1. W minioną niedzielę poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Organista sukcesywnie już je roznosi do naszych rodzin, by zdążyć przed Bożym Narodzeniem. Ofiary składane z tego tytułu są uzupełnieniem wynagrodzenia za jego pracę w naszej parafii.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione specjalne nabożeństwo z aktem oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi.

3. Zbliżamy się do Adwentu i nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego w nich uczestnictwa. Msza Święta Roratnia o NMP codziennie, z wyjątkiem niedzieli o godz. 7.00. Rodziców prosimy, by wspólnie z dziećmi przygotowali lampion rodzinny i przynajmniej raz w tygodniu podjęli trud uczestniczenia w roratach a ci, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszy roratnej, niech zapalą świece Wigilijną i w rodzinie odmówią Anioł Pański.

4. Z okazji wspomnienia Św. Cecylii, patronki dnia dzisiejszego i śpiewu kościelnego, składamy serdeczne życzenia wszystkim zatroskanym o śpiew liturgiczny w naszej parafii. Te życzenia kierujemy w sposób szczególny z wyrazami podziękowania i darem modlitwy do organisty p. Cezarego i scholi dziecięcej „Wdzięk Anioła”.

5. Od dzisiaj, pod chórem, po każdej Mszy św. można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie 5 i 15 zł.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności, a także opieki naszego patrona św. Karola Boromeusza.

„Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną?

Od niemal dwóch miesięcy zdumiewające sprzeczności w komunikatach rządowych nie pozostawiają żadnych wątpliwości: słyszymy kłamstwo za kłamstwem.

Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną? Ustalenie tego jest równie trudne, jak ustalenie, czy spodziewać się tysięcy zgonów. Szybkość, z jaką Chiny budowały szpitale, może sugerować, że przynajmniej tam byli na to przygotowani. „Oni”, czyli jakieś władze. Chińczycy niekoniecznie. W Europie jest oczywiste, że wojna biologiczna jawi się naszym rządom jako teoria spiskowa. Ale francuska prasa nie jest wolna: gdyby tak było, nie powstałaby równoległa prasa oporu. Otóż prasa ta podlega ścisłemu monitoringowi: prawie nie opublikowała nowych informacji, gdy informacje te zostały przekazane jako fałszywe wiadomości (fake news).

(...)

Co do wszystkich tych rzekomych ostatnich prognoz i niewiarygodnej liczby zgonów, których powstrzymanie zależeć miałoby od zamknięcia gospodarki, kto może wierzyć w takie bzdury? Chimera laboratoryjna rozpada się bardzo szybko przy przechodzeniu od jednego człowieka do drugiego. Miliony zgonów, których spodziewa się WHO na podstawie tego, co, jak twierdzą, wiedzą z góry i lekceważąc fakty, nie miały miejsca i nie będą miały miejsca. Liczby francuskie (już 4 razy wyższe niż w Niemczech) są w dużej mierze zawyżone. W Belgii pobiliśmy wszystkie fałszywe rekordy! I część tych śmierci (bardzo starych ludzi) prawdopodobnie i tak miałaby miejsce w ciągu tego roku.

(...)

Zniszczenie Kościoła katolickiego jest jaskrawym znakiem, że siły finansowe nie mają już żadnej przeszkody do pokonania: jesteśmy zdani na boga zdrowia. Całe społeczeństwa posłusznie poddają się już tylko strachowi przed zakażeniem, nawet ci najmniej narażeni, tak bardzo przestraszono nas wymachiwaniem zaraźliwą chusteczką."...

czytaj więcej: Nie będzie żadnej wojny biologicznej?, art. Marion Duvauchel

Komentarz do Ewangelii

Św. Wincenty a Paulo (1581-1660), kapłan, założyciel zgromadzeń zakonnych
Rozmowy z Córkami Miłosierdzia, konferencja z 22 stycznia 1645 r. (© Evangelizo.org)

„Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie” (Łk 21,36)

Powiecie mi być może, moje drogie córki, że jesteście tak mało skupione, nawet kiedy modlicie się do Boga, że nawet kwadransa nie możecie spędzić bez rozproszeń. Nie dziwcie się. Najwięksi słudzy Boga mają czasami podobne trudności.

Ostatnio rozmawiałem z poczciwym kapłanem, nawróconym od kilku lat, który spędza dużo czasu na modlitwie. Opowiadał mi, że często nie czuje smaku ani zadowolenia, i mówił tylko jedno: „Mój Boże, jestem tutaj w Twojej obecności, by pełnić Twą świętą wolę. To wystarczy, bylebyś mnie tu widział”. I wy czyńcie podobnie.

Istnieje prosty sposób: niech przedmiotem waszej modlitwy będzie Męka naszego Pana. Każda z was wie wszystko, co się wydarzyło; czy to dzięki zasłyszanemu kazaniu, czy też osobistemu rozważaniu.

O moje córki, Męka naszego Pana to znakomity temat modlitwy! To fontanna młodości, gdzie codziennie znajdziecie coś nowego. Święty Franciszek nigdy nie miał innego tematu modlitwy niż Męka naszego Pana i zawsze to zalecał swoim drogim dzieciom duchowym. A gdzie, według was, moje córki, święty Bonawentura czerpał swoją wiedzę? W świętej księdze Krzyża. Powinnyście się do tego przyzwyczaić. Taka jest moja rada.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień