Ogłoszenia: 21 – 27 maja

la salette2poniedziałek, 21 maja, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
wtorek, 22 maja, św. Rity
czwartek, 24 maja, Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
piątek, 25 maja, św. Grzegorza VII, papieża
sobota, 26 maja, św. Filipa Nereusza, kapłana, Dzień Matki
27 maja, Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu uzyskujemy odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie Hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 11.00.

2. W poniedziałek wypad Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W naszej parafii Msza święta o godz. 7.00, 9.30, 12.30 i 18.00.

3. We wtorek, 22 maja, po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie i próba dla dzieci z klas IV szkoły podstawowej przed uroczystością Rocznicy I Komunii Świętej.

4. W czwartek wypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Kamil Patryk Słomowicz, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Monika Jessica Lewandowska, panna z Rosnowa k/Koszalina, parafia św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika w Wyszewie, zapowiedź II.

2. Marian Leszek Wenelczyk, kawaler z Wołomina, parafia św. Józefa i Katarzyna Dąbrowska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź II.

3. Łukasz Wojtyniak, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Marlena Kopeć, panna z Ołtarzewa, parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, zapowiedź II.

4. Radosław Stanisław Seroczyński, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Monika Szymaniak, panna z Nowego Łuszczewka, parafia św. Bartłomieja Apostoła w Pawłowicach, zapowiedz II.

Komentarz do Ewangelii

Św. Jan Maria Vianney (1786-1859), kapłan, proboszcz z Ars
Wybrane myśli Proboszcza z Ars (ⒸEvangelizo.org )

Maryjo, moje serce bije dla Ciebie

Często porównuje się Najświętszą Pannę do matki, ale ona jest jeszcze lepsza niż najlepsza z matek: jest tak dobra, że zawsze nas traktuje z miłością.

Serce tej dobrej matki jest miłością i miłosierdziem; jej pragnieniem jest, byśmy byli szczęśliwi. Wystarczy jedynie zwrócić się w jej stronę, żeby zostać wysłuchanym.

Chociaż jesteśmy grzesznikami, święta Dziewica jest pełna czułości i współczucia dla nas. Czy dziecko, przez które matka wylała najwięcej łez, nie staje się najdroższe jej sercu? Czy matka nie biegnie zawsze w stronę najsłabszego, najbardziej narażonego?

Wszyscy święci posiadali wielkie nabożeństwo do Najświętszej Panny; żadna łaska nie przychodzi z nieba, nie przechodząc przez jej dłonie. Nie wchodzi się do domu, nie rozmawiając z odźwiernym! Otóż Najświętsza Panna jest odźwierną nieba!

Jak długo trwa świat, tak ona jest na wszystkich frontach. Jest jak matka licznych dzieci. Nieustannie zajęta chodzeniem od jednego do drugiego.

 

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień