Ogłoszenia: 9 - 16 sierpnia

Koronacja Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 10 sierpnia, św. Wawrzyńca
wtorek, 11 sierpnia, św. Klary
środa, 12 sierpnia, św. Joanny de Chantal
czwartek, 13 sierpnia, św. Poncjana
piątek, 14 sierpnia, św. Maksymiliana Marii Kolbego
sobota, 15 sierpnia, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
16 sierpnia, XX niedziela zwykła

 

1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Niech będzie to czas pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Nie zapominajmy też o tych, dla których sierpień jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni pracują, aby inni mogli wypoczywać.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Wawrzyńca, we wtorek – św. Klarę, w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbego.

3. W czwartek, 13 sierpnia, Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie, procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec o godz. 19.00.

4. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. która wpisała się w naszą historię jako „Cud nad Wisłą”. Msze św. odprawiane będą w tym dniu zgodnie z haromonogramem niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo wianków z kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa, obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności, a także opieki naszego patrona św. Karola Boromeusza.

Zapowiedzi przedślubne

Łukasz Balkowski, kawaler z Grodziska Mazowieckiego, parafia św. Anny i Karolina Izabela Niemojewska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź III.

„Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną?

Od niemal dwóch miesięcy zdumiewające sprzeczności w komunikatach rządowych nie pozostawiają żadnych wątpliwości: słyszymy kłamstwo za kłamstwem.

Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną? Ustalenie tego jest równie trudne, jak ustalenie, czy spodziewać się tysięcy zgonów. Szybkość, z jaką Chiny budowały szpitale, może sugerować, że przynajmniej tam byli na to przygotowani. „Oni”, czyli jakieś władze. Chińczycy niekoniecznie. W Europie jest oczywiste, że wojna biologiczna jawi się naszym rządom jako teoria spiskowa. Ale francuska prasa nie jest wolna: gdyby tak było, nie powstałaby równoległa prasa oporu. Otóż prasa ta podlega ścisłemu monitoringowi: prawie nie opublikowała nowych informacji, gdy informacje te zostały przekazane jako fałszywe wiadomości (fake news).

(...)

Co do wszystkich tych rzekomych ostatnich prognoz i niewiarygodnej liczby zgonów, których powstrzymanie zależeć miałoby od zamknięcia gospodarki, kto może wierzyć w takie bzdury? Chimera laboratoryjna rozpada się bardzo szybko przy przechodzeniu od jednego człowieka do drugiego. Miliony zgonów, których spodziewa się WHO na podstawie tego, co, jak twierdzą, wiedzą z góry i lekceważąc fakty, nie miały miejsca i nie będą miały miejsca. Liczby francuskie (już 4 razy wyższe niż w Niemczech) są w dużej mierze zawyżone. W Belgii pobiliśmy wszystkie fałszywe rekordy! I część tych śmierci (bardzo starych ludzi) prawdopodobnie i tak miałaby miejsce w ciągu tego roku.

(...)

Zniszczenie Kościoła katolickiego jest jaskrawym znakiem, że siły finansowe nie mają już żadnej przeszkody do pokonania: jesteśmy zdani na boga zdrowia. Całe społeczeństwa posłusznie poddają się już tylko strachowi przed zakażeniem, nawet ci najmniej narażeni, tak bardzo przestraszono nas wymachiwaniem zaraźliwą chusteczką."...

czytaj więcej: Nie będzie żadnej wojny biologicznej?, art. Marion Duvauchel

Komentarz do Ewangelii

Św. Amadeusz z Lozanny (1108-1159), cysters, następnie biskup
Homilia Maryjna VI, SC 72 (© Evangelizo.org)

„Powstań, przyjaciółko ma i pójdź” (Pnp 2,10)

Oto On, Maryjo, twój Syn! To On, który dla Ciebie zmartwychwstał trzeciego dnia i w Twoim ciele wstąpił ponad wszystkich do niebios, aby wszystko się wypełniło. Posiadasz zatem Twoją radość, błogosławiona, otrzymałaś w dziale przedmiot swoich pragnień i koronę na głowę. On daje Ci władanie w niebie przez chwałę, królowanie nad światem przez miłosierdzie, panowanie nad piekłem przez moc. Z różnych pobudek wszelkie stworzenia zatem odpowiadają na Twoją chwałę, tak wielką i niewysłowioną: aniołowie przez chwałę, ludzie przez miłość, demony przez obawę. Ponieważ jesteś czcigodna dla nieba, kochana dla świata, straszliwa dla piekła.

Wesel się zatem i bądź błogosławiona, ponieważ zmartwychwstał Ten, który cię przyjmuje, który jest Twoją chwałą i wynosi Twoją głowę. Rozradowałaś się od Jego poczęcia, zasmuciłaś w Jego Męce. Na nowo rozraduj się w Jego zmartwychwstaniu, a nikt nie odbierze Ci tej radości, ponieważ Chrystus powstały z martwych nie umiera, śmierć nie ma nad Nim władzy.

Ponadto Duch Cię wzywa i Bóg Ci mówi: „Miły mój odzywa się i mówi do mnie: Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź! Bo oto minęła już zima, deszcz ustał i przeszedł. Na ziemi widać już kwiaty, nadszedł czas przycinania winnic” (Pnp 2,10-12). Kadzielnica idzie za kadzidłem, wzniesiony dłonią Pana, wznosi się aż do tronu Bożego. Wznosi się, w otoczeniu duchów anielskich, które głoszą na wysokościach: „Kim jest ta, co się wyłania z pustyni wśród słupów dymu, owiana wonią mirry i kadzidła, i wszelkich wonności kupców?” (Pnp 3,6)

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień