Ogłoszenia: 29 marca-5 kwietnia

Krzyż, kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 30 marca, bł. Amadeusza
czwartek, 2 kwietnia, I czwartek miesiąca
piątek, 3 kwietnia, I piątek miesiąca
Droga Krzyżowa o 17.30
sobota, 4 kwietnia, I sobota miesiąca
5 kwietnia, Niedziela Męki Pańskiej, I niedziela miesiąca
Gorzkie Żale o 17.30

1. Dziś, gdy doświadczamy niepokoju o własne życie i życie naszych najbliższych, zwracajmy się z całą żarliwością serca do Boga, który jest Wszechmocą i Miłosierdziem, z całą pokorą, wypływającą ze świadomości grzechu wpisującego się w historię naszego życia osobistego, a także w toczącą się historię narodów współczesnego świata. Nie dajmy się uwieść agresywnym ateistom i bezbożnikom, którzy głosili i głoszą, że Boga nie ma albo jest, ale bezradny, jak dziecko w obliczu zagrożenia i nieszczęścia. Bóg nie jest lokajem, któremu wydaje się rozkazy, instrukcje, polecenia, by dać upust własnym frustracjom. Bóg jest Miłością, przed którą człowiek klęka w pokorze i z wiarą prosi o dobre dary. Ciąg dalszy dopowiada Ewangelia.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza święta wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym i Najwyższym Kapłanie w czwartek, godz. 17.30, Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek, godz. 7.00 i 17.00, Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.30, adoracja prywatna i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Tydzień dzieli nas od Niedzieli Palmowej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Po sumie adoracja miesięczna.

4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 17.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 17.30.

5. W związku z zaleceniami władz państwowych informujemy, że w naszej parafii nabożeństwa oraz Msze Święte są odprawiane według stałego planu, natomiast udział w nich pozostawiamy roztropności i wierze poszczególnych osób.

Komentarz do Ewangelii

Bł. Kolumban Marmion (1858-1923), opat
Nasza wiara, zwycięstwo nad światem (© Evangelizo.org)

Zwycięzcy świata dzięki Słowu

Przez wiarę przywiązujemy się do Chrystusa, a budowla naszego nadnaturalnego życia staje się, dzięki Niemu, mocna i stabilna. Chrystus daje nam dostęp do stabilności skały boskiej, której żadne moce, nawet piekielne, nie przemogą (Mt 16,18).

Tak bosko wspomagani, zwyciężamy szturmy i pokusy świata i diabła, księcia świata (1 J 5,4). Diabeł i świat, którym się posługuje jako wspólnikiem, są brutalni lub nas kuszą. To dzięki wierze w słowa Jezusa wychodzimy zwycięsko z tych ataków...

Diabeł jest „ojcem kłamstwa i rządcą ciemności” (por. Ef 6,12), podczas gdy Bóg jest „prawdą i światłością bez żadnej ciemności” (por. J 14,6; 1J 1,5). Jeśli zawsze słuchamy Boga, zawsze też zwyciężymy. Kiedy nasz Pan, który jest wzorem dla nas, był kuszony, co uczynił, by odeprzeć pokusy? Na każde słowo złego odpowiadał autorytetem słowa Bożego. Powinniśmy czynić podobnie i odpychać ataki piekła wiarą w słowa Jezusa.

To, co prawdziwe jest o diable, takie jest i o świecie: przez wiarę to zwyciężamy. Kiedy mamy żywą wiarę w Chrystusa, nie lękamy się trudności, ani przeciwności, ani osądu świata, ponieważ wiemy, że Chrystus mieszka w nas przez wiarę i na Nim się opieramy.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień