Niedziela, 28 sierpnia 2016 r.

figurka MB z La Salette przy kościele św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. W najbliższą środę o godz. 17.00 i 18.00. rozpoczynamy Misje Maryjne przed nawiedzeniem Maryi w Jasnogórskiej Ikonie. Misje prowadzi ojciec Robert Osiadacz z Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. Powitanie Obrazu, procesja do kościoła i Msza święta 4 września 2016 roku, w niedzielę. Mszy świętej przewodniczy JE. ks. dr hab. bp Wojciech Osial. Pożegnanie w poniedziałek, 5 września 2016 r., na Mszy świętej o godz. 15.00. Szczegółowy program misji i nawiedzenia jest wydrukowany na folderze okolicznościowym, wywieszony w gablocie parafialnej i umieszczony na naszej stronie internetowej.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa wpisane są w program misji.

4. Intencje mszalne przyjęte na bieżący tydzień na godz. 7.30 i 17.30 w czasie trwania misji zostaną odprawione o godz. 8.00 i 18.00.

Zapowiedzi

1. Krzysztof Stępień, kawaler z Żyrardowa, parafia św. Cyryla i Metodego i Ewelina Anna Tomaszewska, panna z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź III.

2. Piotr Łukasz Bielecki, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Małgorzata Jadwiga Zduniuk, panna z Wiskitek, parafia św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, zapowiedź III.

1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z instalacją nowych ołtarzy i przywracaniem użyteczności figurom bożonarodzeniowym.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy naszą piękną tradycję celebracji wieczerzy wigilijnej. Wyłączmy telewizor, komputer i radio. Nakryjmy stół białym obrusem. Na talerzu ozdobnym połóżmy poświęcone opłatki. Przygotujmy dania wigilijne na pięknym serwisie stołowym. Odświętnie ubrani zapalmy światła na choince, kandelabry na stole. Przygotujmy teksty polskich, tradycyjnych kolęd dla uczestników celebracji. Gotowy śpiewnik z tekstami kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej. Rozpocznijmy celebrację wieczerzy śpiewem kolędy ulubionej przez rodzinę. Podzielmy się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia. Niech serce przemówi do serca. Urazy, zadrażnienia, dąsy i wszelkiego rodzaju fanaberie wyrzućmy przez okno. Nic im się nie stanie złego. Zwaśnieni niech w imię Chrystusa wyciągną ręce do zgody. Nie pozwólmy naszym rodzicom i dziadkom połykać gorzkich łez po odtrąceniu, w samotności. Młodzież i dzieci niech wykażą się większą aktywnością w zapewnieniu tej celebracji czytelnego wymiaru piękna i wymiaru sacrum. Po wieczerzy wigilijnej, o godz. 23.00 gromadzimy się w naszym kościele. Cała wspólnota liturgiczna zgromadzona tu, przy ołtarzu Pańskim i w scenerii szopki betlejemskiej, śpiewem kolęd rozgrzewa serca do Pasterki. Pasterka o godz. 24.00.

3. W piątek wypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie ma postu. W naszej parafii Msza święta o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

4. W sobotę wypada Święto Świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Drogi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Porządek nabożeństw, jak w zwykłą niedzielę.

5. W najbliższą niedzielę, która wypada w oktawie Bożego Narodzenia, będziemy przeżywali Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Caritas Polska przesłała świece wigilijne do rozprowadzenia duże i małe. Pieniądze pozyskane w tej akcji zasilą kasę organizacji, która śpieszy z pomocą najuboższym.

7. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków do naszych rodzin. Nie zawsze zastał domowników w domu. Wielu pracuje do późnych godzin nocnych. Od dnia dzisiejszego do samej wigilii, można zgłaszać się po opłatki wigilijne osobiście, od godz. 8.00 – 19.00 do kancelarii parafialnej, albo wprost do organisty w ramach programowych Mszy świętych.

8. Ks. Moderator i Wspólnoty Kościoła Domowego zapraszają wszystkie małżeństwa sakramentalne na uroczystą Mszę świętą w dniu 27 grudnia 2015 roku w święto Świętej Rodziny, godz. 18.00. Podczas tej Mszy świętej otrzymamy Boże błogosławieństwo i odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Serdecznie zapraszamy.