Niedziela, 23 kwietnia 2017 r.

nawa główna, kościół św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta wprowadza nas w Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na Caritas. Caritas prowadzi działalność charytatywną i profesjonalnie śpieszy z pomocą najuboższym.

2. Dziś wypada oktawa Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę do udziału w procesji.

3. W najbliższy wtorek, 25 kwietnia 2017 r., o godz. 17.30, spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W najbliższą sobotę, 29 kwietnia 2017 r., obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

Zapowiedzi przedślubne

1. Karolina Monika Jaktorowska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza i Radosław Korkiewicz, kawaler z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź I.

2. Hubert Żółtowski, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Żaneta Elżbieta Koźbiał, panna z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź I.

3. Jarosław Ogonowski, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Karolina Katarzyna Urbaniak, panna z Żyrardowa, parafia Wniebowstąpienia Pańskiego, zapowiedź I.

4. Przemysław Boczak, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Marta Małecka, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź I.

5. Jakub Piotr Sałyga, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Monika Anna Tkaczyk, panna z miejscowości Piaski koło Lublina, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, zapowiedź I.