Niedziela, 22 marca 2015 r.

fragment ołtarza głównego w kościele św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie żale o godz. 17.30.

2. Droga Krzyżowa w Piątek, godz. 16.30. Po drodze krzyżowej zbierane są dobrowolne ofiary na tacę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Uczestnicy Drogi Krzyżowej, którzy są w stanie łaski uświęcającej otrzymują Komunię Świętą ze względu na wielkie dobro duchowe i zyskują odpust zupełny za udział w tym nabożeństwie. Ci, którzy zostają po Drodze Krzyżowej na Mszy świętej o godz. 17.30. Komunię przyjmują w czasie Mszy świętej. Ci, którzy nie są w stanie łaski uświęcającej, zyskują odpust cząstkowy.

3. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne w parafii. Rekolekcjonista udzieli nam odpustu zupełnego i błogosławieństwa byśmy z radością i wdzięcznością przeżywali Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

4. Za tydzień wypada Niedziela Palmowa. Będziemy obchodzili pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ten triumfalny wjazd wprowadza nas w Misterium Paschy czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy, przed sumą przewidziana jest procesja z palmami wokół naszego kościoła. Biorąc udział we Mszy świętej w Niedzielę Palmową, poprzez wykonane, przyozdobione kwiatami i przyniesione palmy, chcemy wyrazić i zamanifestować najpiękniejsze uczucia wobec Osoby Boga naszego Zbawcy i Pana.

5. Nasz pracownik, pan Andrzej Nadulski, zatrudniony na etacie kościelnego, znalazł bardziej atrakcyjną pracę, złożył wymówienie z dniem 15 marca 2015 roku. Obowiązki przejął pan Grzegorz Synowiecki. Panu Andrzejowi dziękujemy za jego dotychczasową posługę i dobrze życzymy w nowym środowisku pracy.

6. Przez cały Wielki Post wystawiony jest w naszym kościele kosz na produkty żywnościowe, które zostaną rozdysponowane wśród najuboższych rodzin w parafii. Przypominamy, do kosza wkładamy tylko produkty żywnościowe, żadnych ubrań.

7. Caritas Diecezji Łowickiej proponuje nam odpis 1% podatku na rzecz Fundacji Caritasu wspierającej chorych i potrzebujących. Gotowe blankiety znajdziemy na stoliczku pod chórem. Z taką samą propozycją wychodzi nam naprzeciw żyrardowskie Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy.

Zapowiedzi przedślubne

1. Beata Kinga Grajek, panna i Marcin Wilewski, kawaler, oboje z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź II.

2. Monika Kania i Jakub Zygier, oboje stanu wolnego z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź I.