Niedziela, 14 grudnia 2014 r.

ks. Jarosław Wypchło, wikary w parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. W najbliższą środę ks. Jarosław odwiedzi chorych, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych, z posługą sakramentalną, by przygotować ich do radosnego przeżywania Uroczystości Bożego Narodzenia. Wizyta jest zaplanowana od godz. 9.00 do 11.00. Rodziny zainteresowane posługą kapłańską zgłaszają chorych, w zakrystii, w kancelarii oraz telefonicznie.

2. Spotkanie formacyjne i Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii świętej w czwartek, tj. 18 grudnia 2014 r., godz. 17.30, spotkanie formacyjne i Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w piątek, tj. 19 grudnia 2014 r., godz. 17.30.

3. Caritas Polska skierowała do naszej parafii świece na stół wigilijny w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece są rozprowadzane po 5 zł. duże, po 15 zł.

4. Aby ułatwić korzystanie ze śpiewnika parafialnego, pojawiła się w naszym kościele mała tablica w kształcie prostokąta, na której widnieje informacja o wybranych pieśniach do liturgii Mszy świętej. Literka „M” i numer pieśni w śpiewniku. Tę pieśń śpiewa organista 5 minut przed rozpoczęciem liturgii wraz z wiernymi w ramach wytworzenia klimatu modlitwy w kościele. Literka „W” i numer pieśni na wejście – rozpoczęcie liturgii Mszy Świętej. Literka „D” i numer pieśni na ofiarowanie darów. Literka „K” i numer pieśni na Komunię Świętą. Literka „U” i numer pieśni na uwielbienie po Komunii Świętej. Literka „R” i numer pieśni na rozesłanie.