Niedziela, 15 października 2017 r.

Jan Paweł II - obraz w kościele św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje, zbiórka do puszek, by wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku.

2. Jutro wypada 39. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II. Warto głęboko przeanalizować słowa papieża – który uczył nas umiłowania Ojczyzny, w kontekście trujących i wielce szkodliwych ideologii, że naród, który zabija własne dzieci jest bez przyszłości. Warto odpowiedzieć na wołanie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej i poprzeć projekt „Zatrzymaj aborcję”. Zbiórka podpisów wsparcia w naszej parafii – przez cały tydzień już od dnia dzisiejszego do następnej niedzieli włącznie.

3. Artystka malarz ukończyła VI stację Drogi Krzyżowej „św. Weronika ociera twarz Jezusowi”. We wtorek rozpocznie malowanie VIII stacji.

4. Dnia 28 października 2017 roku, o godz. 9.00, w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach, ul. Senatorska 11/13 rozpocznie się X Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla. Plakat z informacją w gablocie.

5. Dysponujemy już kalendarzem na rok 2018 i przyjmujemy na wypominki i intencje mszalne w kancelarii parafialnej.

6. Caritas Polska skierowała do naszej parafii świece nagrobkowe z napisem „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” w cenie 3 zł. za sztukę. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży posłużą na pomoc dla najuboższych i dotkniętych klęskami wywołanymi przez żywioły.

Zapowiedzi przedślubne

Arnold Adam Studniarek, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Agata Bartosiak, panna z Słubic, parafia świętego Marcina, zapowiedź II.