Niedziela, 10 sierpnia 2014 r.

figurka MB Fatimskiej w kościele św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. W tym tygodniu, w poniedziałek, 11 sierpnia 2014 roku, w naszej parafii, w Sali katechetycznej na plebanii, o godz. 19.00 – spotkanie medyczne dotyczące skutecznego leczenia kręgosłupa i stawów. W ramach programu zdrowotnego będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów.

2. W tym tygodniu w środę, 13 sierpnia 2014 r., o godz. 19.00 w naszym kościele Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie.

3. W tym tygodniu 15 sierpnia 2014 r., w piątek wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii porządek nabożeństw niedzielny: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Ze względu na uroczystość post nie obowiązuje.

4. W parafii Suserz Koronacja Obrazu N.M.P. słynącego łaskami. Parafia Matki Bożej Pocieszenia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Suserza na Koronację. Wjazd w najbliższy piątek, 15 sierpnia 2014 roku o godz. 8.30 sprzed „Dużego kościoła”. Na pielgrzymkę zapisy są przyjmowane u pana Jacka pod numerem telefonu 501 330 442. Przewidywany koszt pielgrzymki – około 27 zł. W uroczystości weźmie udział 12 biskupów, arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

Zapowiedzi przedślubne

1. Maciej Krystian Rabiak, kawaler z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia i Sylwia Aleksandra Młynarska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź III.

2. Krzysztof Piotr Król, kawaler z Pruszkowa, parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Katarzyna Dubielecka, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź III.

3. Konrad Piotr Zanowski, kawaler z Pruszkowa i Aleksandra Barbara Potuch, panna z z parafii Stara Iwiczna, zapowiedź I.

4. Robert Radkiewicz, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Agata Dorota Brzywczy, panna z Kask, parafia św. Piotra i Pawła, zapowiedź I.

5. Tomasz Gosiewski, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Agnieszka Dalgiewicz, panna z Łopacina, parafia św. Leonarda, zapowiedź I.

6. Artur Łukasz Sajak, kawaler z Żyrardowa i Katarzyna Zagrajek panna z Żyrardowa, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź I.

7. Paweł Wysocki, kawaler z z Błonia i Dorota Paulina Synowiecka, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź I.