Niedziela, 16 października 2016 r.

Koła Żywego Różańca w parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Dziś wypada 38. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji odbędzie się koncert zatytułowany „Pieśń o Bogu ukrytym” w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, godz. 20.00, kościół Matki Bożej Pocieszenia, Żyrardów. Szczegóły w gablocie.

2. Dziś spotkanie dla dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej, godz. 16.30.

3. Caritas Diecezji Łowickiej przekazała naszej parafii dużą porcję świeć nagrobkowych do rozprowadzenia w cenie 3 zł za sztukę. Pozyskane środki finansowe Caritas przeznacza na pomoc dla najuboższych i ofiar kataklizmów. Na świecach widnieje napis: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nabywając świecę spełniamy uczynek miłosierdzia.

4. Artystka malarz, Małgorzata Ujma, namalowała dla naszej parafii obraz św. Jana Pawła II. Gdy dzieło zostało ukończone i zaakceptowana, usunęliśmy z ołtarza baner i umieściliśmy obraz. Za dzieło wypłacić trzeba 12 tys. złotych. Ofiary składane na tacę dziś i w następną niedzielę przeznaczone są na pokrycie tej kwoty. Już z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcą przyłożyć swoją rękę to tego dzieła.

5. Przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2017.

1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z instalacją nowych ołtarzy i przywracaniem użyteczności figurom bożonarodzeniowym.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy naszą piękną tradycję celebracji wieczerzy wigilijnej. Wyłączmy telewizor, komputer i radio. Nakryjmy stół białym obrusem. Na talerzu ozdobnym połóżmy poświęcone opłatki. Przygotujmy dania wigilijne na pięknym serwisie stołowym. Odświętnie ubrani zapalmy światła na choince, kandelabry na stole. Przygotujmy teksty polskich, tradycyjnych kolęd dla uczestników celebracji. Gotowy śpiewnik z tekstami kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej. Rozpocznijmy celebrację wieczerzy śpiewem kolędy ulubionej przez rodzinę. Podzielmy się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia. Niech serce przemówi do serca. Urazy, zadrażnienia, dąsy i wszelkiego rodzaju fanaberie wyrzućmy przez okno. Nic im się nie stanie złego. Zwaśnieni niech w imię Chrystusa wyciągną ręce do zgody. Nie pozwólmy naszym rodzicom i dziadkom połykać gorzkich łez po odtrąceniu, w samotności. Młodzież i dzieci niech wykażą się większą aktywnością w zapewnieniu tej celebracji czytelnego wymiaru piękna i wymiaru sacrum. Po wieczerzy wigilijnej, o godz. 23.00 gromadzimy się w naszym kościele. Cała wspólnota liturgiczna zgromadzona tu, przy ołtarzu Pańskim i w scenerii szopki betlejemskiej, śpiewem kolęd rozgrzewa serca do Pasterki. Pasterka o godz. 24.00.

3. W piątek wypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie ma postu. W naszej parafii Msza święta o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

4. W sobotę wypada Święto Świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Drogi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Porządek nabożeństw, jak w zwykłą niedzielę.

5. W najbliższą niedzielę, która wypada w oktawie Bożego Narodzenia, będziemy przeżywali Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Caritas Polska przesłała świece wigilijne do rozprowadzenia duże i małe. Pieniądze pozyskane w tej akcji zasilą kasę organizacji, która śpieszy z pomocą najuboższym.

7. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków do naszych rodzin. Nie zawsze zastał domowników w domu. Wielu pracuje do późnych godzin nocnych. Od dnia dzisiejszego do samej wigilii, można zgłaszać się po opłatki wigilijne osobiście, od godz. 8.00 – 19.00 do kancelarii parafialnej, albo wprost do organisty w ramach programowych Mszy świętych.

8. Ks. Moderator i Wspólnoty Kościoła Domowego zapraszają wszystkie małżeństwa sakramentalne na uroczystą Mszę świętą w dniu 27 grudnia 2015 roku w święto Świętej Rodziny, godz. 18.00. Podczas tej Mszy świętej otrzymamy Boże błogosławieństwo i odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Serdecznie zapraszamy.