Niedziela, 22 lutego 2015 r.

Sąd Ostateczny, Augsburg, strona parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie żale o godz. 17.30.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na opłacenie rachunków za zużytą energię elektryczną i ogrzewanie kościoła

3. Droga Krzyżowa w Piątek, godz. 16.30. Po drodze krzyżowej zbierane są dobrowolne ofiary na tacę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Uczestnicy Drogi Krzyżowej, którzy są w stanie łaski uświęcającej otrzymują Komunię Świętą ze względu na wielkie dobro duchowe i zyskują odpust zupełny za udział w tym nabożeństwie. Ci, którzy zostają po Drodze Krzyżowej na Mszy świętej o godz. 17.30. Komunię przyjmują w czasie Mszy świętej. Ci, którzy nie są w stanie łaski uświęcającej, zyskują odpust cząstkowy.

4. Na progu Wielkiego Postu przypominamy dzieciom i młodzieży, a także rodzicom o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Osoba, która nie wypełnia tego obowiązku z lenistwa zaciąga w sumieniu grzech śmiertelny, który pozbawia łaski uświęcającej i jest zerwaniem przymierza z Bogiem. Grzechy śmiertelne są bardzo paskudne w skutkach, bo otwierają przed człowiekiem piekło, zamykają niebo. Nauczający religii niech sprawdzają, czy dzieci wkleiły do zeszytu pamiątki z niedzielnej Mysz świętej i wykonały zadania zasugerowana na tych pamiątkach.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek, 19 marca 2015 roku, a zakończymy 22 marca 2015 roku, w V Niedzielę Wielkiego Postu.

6. W najbliższy wtorek, tj. 24 lutego 2015 roku, godz. 17.30, spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. III Gimnazjum.

7. Przez cały Wielki Post wystawiony jest w naszym kościele kosz na produkty żywnościowe, które zostaną rozdysponowane wśród najuboższych rodzin w parafii. Przypominamy, do kosza wkładamy tylko produkty żywnościowe, żadnych ubrań.

8. Za dwa tygodnie, tj. 8 marca 2015 roku, na sumie, o godz. 12.30 śpiewom liturgicznym w naszym kościele podczas Mszy świętej towarzyszył będzie Żyrardowski Chór „Lira” nasz Chór Parafialny wyjątkowo pojawi się na Mszy świętej o godz. 9.30. Oba chóry tworzy wiele kobiet, które mają ambicję pięknym śpiewem ubogacać sprawowaną liturgię i otwierać się na głębsze zjednoczenie z Bogiem, otwierać uczestników liturgii piękno, a przez piękno na Boga. Świetnie się składa, bo 8 marca jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Kobiet, okazja by podziękować Bogu, że stworzył kobietę, istotę pełną wdzięku, czułości, delikatności, ofiarności i miłości.

9. Caritas Diecezji Łowickiej proponuje nam odpis 1% podatku na rzecz Fundacji Caritasu wspierającej chorych i potrzebujących. Gotowe blankiety znajdziemy na stoliczku pod chórem. Z taką samą propozycją wychodzi nam naprzeciw żyrardowskie Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy.

Zapowiedzi przedślubne

Sylwia Paulina Teofilak, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza i Karol Nowocień, kawaler z miejscowości Budy Grzybek, parafia Św. Rodziny w Jaktorowie, zapowiedź I.