Niedziela, 14 września 2014 r.

Fragment odtworzonej polichromii w kościele św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Taca z niedzieli przeznaczona jest na diecezjalne środki masowego przekazu.

2. Dnia 14 września (niedziela) 2014 roku oraz 16 września (wtorek) Jego Ekscelencja Ks. bp prof. dr hab. Andrzej Dziuba przeprowadzi wizytację kanoniczą naszej parafii. Zobowiązany Prawem Kanonicznym Ordynariusz diecezji wizytuje parafię raz na 5 lat. Za udział w wizytacji zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszam moich drogich parafian, by uwzględnili to niecodzienne wydarzenie, ważne w życiu parafii i w życiu osobistym człowieka wierzącego, by zechcieli spotkać się z Ordynariuszem Diecezji, wsłuchać się w głos następcy Apostołów, uczestniczyć w liturgii Mszy świętej, wspólnie modlić się z Biskupem o Boże błogosławieństwo dla siebie i parafii na kolejne 5 lat. Biskup zakończy wizytację we wtorek, tj. 16 września 2014 roku uroczystą Mszą świętą o godz. 18.00, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Przed południem złoży wizytę w wybranych szkołach.

3. W czwartek święto świętego Stanisława Kostki – Patrona młodzieży. Patron młodzieży przypomina młodzieży, dzieciom, że trzeba troszczyć się o czystość duszy, zmagać się z pokusą grzechu, czerpać moc ducha z sakramentu pokuty w którym Jezus Chrystus okazuje nam miłosierdzie i umacnia w realizacji projektu życia, gdzie jest sens, mądrość, wiara i dobro. Porządek nabożeństw w tym dniu: 7.00, 7.30, 17.00 i 17.30. Zachęcamy do spowiedzi podczas nabożeństw.

4. Dzieci uczęszczające do szkoły otrzymują w każdą niedzielę roku szkolnego pamiątkę udziału we Mszy Świętej. Pamiątki te wklejają do zeszytu zawsze pod tematem katechezy.

5. Na prośbę niepełnosprawnych został wykonany ruchomy podest umożliwiający wjazd do kościoła parafialnego, przez główne wejście, na wózku . Podest ten będzie dostępny dla niepełnosprawnych w każdą niedzielę od godz. 7.30 do godz. 14.00. Jesteśmy zainteresowani opinią niepełnosprawnych, na ile udało się nam spełnić ich życzenie, co można jeszcze udoskonalić.

6. Witrażyści z Ciechanowca , w minionym tygodniu wyremontowali kolejny witraż, ten pierwszy, po prawej stronie patrząc od ołtarza oraz odtworzyli od podstaw nowy mały witraż nad wejściem bocznym w naszym kościele.

7. Mistrz sztuki stolarskiej wykonał meble do naszego kościoła: klęczniki i krzesła dla zawierających sakrament małżeństwa, krzesło dla celebransa i dwa krzesła dla asysty oraz 20 taboretów dla ministrantów. Bogu niech będą dzięki.

8. Program intencji mszalnych na cały tydzień jest dostępny w naszej gablocie i na stronie internetowej.

Zapowiedzi Przedślubne

1. Rafał Przybyszewski, kawaler z Żyrardowa i Ewelina Załuska, panna z Żyrardowa, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź II.