Niedziela, 28 września 2014 r.

Kościół św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Dziś, o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Kościelnej odmówimy Koronkę do Bożego miłosierdzia. Wydarzenie to związane  jest z 6. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko. Będziemy modlić się za nasze miasto, rządzących, rodziny, dzieci i młodzież oraz o ustanie prześladowań chrześcijan w krajach Bliskiego Wschodu.

2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił niedzielę 28 września 2014 roku Dniem modlitwy całego Kościoła w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego  „Wyzwaniom Duszpasterskim wobec Rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”.

3. W tym tygodniu, od środy przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza święta wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym i Najwyższym Kapłanie w czwartek, o godz. 18.00, Msza święta wotywna o Najświętszy Sercu Pana Jezusa w piątek, o godz. 7.00 i 17.00, Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 7.30.

5. Najbliższa niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła, asysta w pełnym składzie.