Niedziela, 22 maja 2016 r.

Boże Ciało AD 2014, parafia św. Karola Boromeusza w Żyrardowie1. Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na KUL.

2. W najbliższy poniedziałek, na Mszy Świętej o godz. 18.00, młodzież gimnazjalna przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli J.E. ks. bp Andrzej Dziuba, ordynariusz Diecezji łowickiej. Nabożeństwo majowe w najbliższy poniedziałek wyjątkowo o godz. 16.30.

3. Spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem dziś od godz. 16.30 do 17.30.

4. W najbliższy czwartek wypada Boże Ciało. Uroczysta suma połączona z procesją Bożego Ciała o godz. 12.30. Zapraszamy asystę procesyjną do udziału w uroczystości. W zorganizowanej grupie, w procesji uczestniczą dzieci, które przystąpiły w tym roku do Rocznicy I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o umożliwienie dzieciom tej obecności, która jest świadectwem ich dziecięcej wiary i wdzięczności za wielki Skarb Eucharystii. Trasa procesji taka sama, jak w roku ubiegłym. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy.

5. Dla dziewcząt, które w tym roku obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej w najbliższą środę, o godz. 18.30 krótkie spotkanie przygotowawcze do udziału w procesji.

6. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary świętej, przyznaniem się do więzi z Chrystusem, świadectwem. Świadectwa potrzebuje świat, potrzebuje Żyrardów, w sposób szczególny potrzebuje młodzież i dzieci. Miejmy odwagę podążać za Świętą Hostią, która z woli Chrystusa staje sie pokarmem zapewniającym człowiekowi zbawienie i nieśmiertelność. Miejmy w tym dniu w sercach i umysłach zapewnienie Chrystusa Zbawiciela: „Kto przyzna się do mnie wobec ludzi, do tego i ja przyznam się przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej zyskujemy odpust zupełny. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała, w czwartek, poświęcenie wianków z ziół, roślin zielonych i kwiatów, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w sposób szczególny małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.

7. W tym tygodniu, tj. 28 maja 2016 roku, o godz. 10.00 Dominik Maciejczyk, student Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie, w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przyjmie święcenia kapłańskie z rąk kardynała Kazimierza Nycza. Po przyjęciu święceń, 19 czerwca 2016 r., o godz. 12.30 odprawi Mszę Świętą Prymicyjną w naszym kościele i udzieli błogosławieństwa.

Zapowiedzi

1. Łukasz Kozłowski, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Aneta Olga Grzegorek, panna z Żyrardowa, parafia św. Cyryla i Metodego, zapowiedź III.

2. Łukasz Paweł Święcki, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Aleksandra Karolina Kakietek, panna z Jaktorowa, parafia Św. Rodziny, zapowiedź I.

1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z instalacją nowych ołtarzy i przywracaniem użyteczności figurom bożonarodzeniowym.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy naszą piękną tradycję celebracji wieczerzy wigilijnej. Wyłączmy telewizor, komputer i radio. Nakryjmy stół białym obrusem. Na talerzu ozdobnym połóżmy poświęcone opłatki. Przygotujmy dania wigilijne na pięknym serwisie stołowym. Odświętnie ubrani zapalmy światła na choince, kandelabry na stole. Przygotujmy teksty polskich, tradycyjnych kolęd dla uczestników celebracji. Gotowy śpiewnik z tekstami kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej. Rozpocznijmy celebrację wieczerzy śpiewem kolędy ulubionej przez rodzinę. Podzielmy się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia. Niech serce przemówi do serca. Urazy, zadrażnienia, dąsy i wszelkiego rodzaju fanaberie wyrzućmy przez okno. Nic im się nie stanie złego. Zwaśnieni niech w imię Chrystusa wyciągną ręce do zgody. Nie pozwólmy naszym rodzicom i dziadkom połykać gorzkich łez po odtrąceniu, w samotności. Młodzież i dzieci niech wykażą się większą aktywnością w zapewnieniu tej celebracji czytelnego wymiaru piękna i wymiaru sacrum. Po wieczerzy wigilijnej, o godz. 23.00 gromadzimy się w naszym kościele. Cała wspólnota liturgiczna zgromadzona tu, przy ołtarzu Pańskim i w scenerii szopki betlejemskiej, śpiewem kolęd rozgrzewa serca do Pasterki. Pasterka o godz. 24.00.

3. W piątek wypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie ma postu. W naszej parafii Msza święta o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

4. W sobotę wypada Święto Świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Drogi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Porządek nabożeństw, jak w zwykłą niedzielę.

5. W najbliższą niedzielę, która wypada w oktawie Bożego Narodzenia, będziemy przeżywali Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Caritas Polska przesłała świece wigilijne do rozprowadzenia duże i małe. Pieniądze pozyskane w tej akcji zasilą kasę organizacji, która śpieszy z pomocą najuboższym.

7. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków do naszych rodzin. Nie zawsze zastał domowników w domu. Wielu pracuje do późnych godzin nocnych. Od dnia dzisiejszego do samej wigilii, można zgłaszać się po opłatki wigilijne osobiście, od godz. 8.00 – 19.00 do kancelarii parafialnej, albo wprost do organisty w ramach programowych Mszy świętych.

8. Ks. Moderator i Wspólnoty Kościoła Domowego zapraszają wszystkie małżeństwa sakramentalne na uroczystą Mszę świętą w dniu 27 grudnia 2015 roku w święto Świętej Rodziny, godz. 18.00. Podczas tej Mszy świętej otrzymamy Boże błogosławieństwo i odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Serdecznie zapraszamy.