Niedziela, 19 października 2014 r.

kwiaty przy kościele św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. Dziś niedziela misyjna. Taca na misje.

2. W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu przed rozesłaniem po raz pierwszy pomodlimy się słowami Litanii do św. Jana Pawła II.

3. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Od dziś można zgłaszać wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne.

5. Caritas Polska wspierająca profesjonalnie najuboższych, a także dotkniętych tragicznymi w skutkach zdarzeniami losowymi, skierowała do naszej parafii świece nagrobkowe z napisem „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

6. Kuria diecezjalna skierowała do naszej parafii Kalendarze na rok 2015. Wydanie okolicznościowe, prezentujące dwóch papieży wyniesionych razem na ołtarze: Jana XXIII i Jana Pawła II. Kalendarz jest bardzo pięknie wydany. Dysponujemy także kalendarzami, które upamiętniają Koronację Cudownego wizerunku Matki Bożej w Suserzu koronami papieskimi.

7. Dziś liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej.

8. Przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2015.

9. W środę, tj. 22 października 2014 r., o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum.

10. W piątek, 24 października 2014 r., o godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie modlitewne dla Grupy modlitewnej świętego Ojca Pio.