Niedziela, 26 października 2014 r.

Polichromia w kościele św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

1. W najbliższy piątek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego dzieci przynoszą książeczki z obrazkami. Po nabożeństwie wręczenie nagród dla najgorliwszych.

2. W sobotę najbliższą wypada Uroczystość Wszystkich Świętych, a w niedzielę Dzień Zaduszny. Przyjmujemy wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne oraz intencje mszalne na rok 2015.

3. Kościół Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie organizuje dla młodzieży „Noc Świętych,” pod hasłem „Podnieście głowy. Nie lękajcie się patrzeć w wieczność. Tam czeka Ojciec Bóg, który jest miłością. Dla tej miłości warto żyć”. w najbliższy piątek, tj. 31 października 2014 r., godz. 19.00.

4. Caritas Polska wspierająca profesjonalnie najuboższych, a także dotkniętych tragicznymi w skutkach zdarzeniami losowymi, skierowała do naszej parafii świece nagrobkowe z napisem „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

5. Kuria diecezjalna skierowała do naszej parafii Kalendarze na rok 2015. Wydanie okolicznościowe, prezentujące dwóch papieży wyniesionych razem na ołtarze: Jana XXIII i Jana Pawła II. Kalendarz jest bardzo pięknie wydany. Dysponujemy także kalendarzami, które upamiętniają Koronację Cudownego wizerunku Matki Bożej w Suserzu koronami papieskimi.

6. Dziś, w czasie sumy poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Organista będzie je roznosił sukcesywnie do naszych rodzin poczynając od dnia dzisiejszego, w godzinach popołudniowych.

7. Ministranci nasi wrócili z dyplomami i pucharami z rozgrywek piłkarskich, które odbyły się w Sochaczewie. W kategorii „gimnazjum” zajęli I miejsce, a w kategorii „ministrantów starszych” zajęli miejsce II. Gratulujemy naszemu prefektowi ks. mgr. lic. Jarosławowi Wypchło i ministrantom. Dziękujemy. Wielkie brawa.