Ogłoszenia: 21 stycznia 2018

Boże Narodzenie, parafia św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

poniedziałek, 22 stycznia, św. Wincentego, męczennika
wtorek, 23 stycznia, św. Ildefonsa, biskupa
środa, 24 stycznia, św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła
czwartek, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
piątek, 26 stycznia, św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
niedziela, 28 stycznia, IV niedziela zwykła

1. Dziś III niedziela zwykła. W czwartek wypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. Spotkanie opłatkowe dla III koła różańcowego im. św. Jana Pawła II dziś o godz. 15.00. Spotkanie rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

3. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu im. Ojca Pio i Matki Teresy” zachęca do przekazania 1% swojego podatku jako darowiznę pieniężną na rzecz Hospicjum w Żyrardowie.

Harmonogram Kolędy - na stronie Kolęda AD 2018

Komentarz do Ewangelii

Św. Fulgencjusz z Ruspe (467 – 532), biskup w Afryce Północnej
Kazanie przypisane, nr 59, Dodatek; PL 65, 929

„Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba” (Dz 9,3)

Szaweł jest wysłany do Damaszku, aby stać się ślepym, bo jeśli jest zaślepiony, to po to, by ujrzeć prawdziwą Drogę (J 14,6). Traci wzrok cielesny, ale jego serce jest oświecone, aby prawdziwe światło lśniło zarówno dla oczu serca, jak i ciała. Jest wysłany wewnątrz siebie, aby się odnaleźć. Błądził we własnym towarzystwie, nieświadomy podróżnik i nie odnajdował się, ponieważ wewnętrznie zgubił drogę.

Dlatego właśnie usłyszał głos, który mu mówił: „Zawróć twoje kroki z drogi Szawła, aby odnaleźć wiarę Pawła. Zdejmij tunikę zaślepienia i przyoblecz się w Zbawiciela (Ga 3,27). Chciałem objawić w twoim ciele zaślepienie twego serca, abyś mógł ujrzeć to, czego nie widziałeś i żebyś nie był podobny do tych, którzy 'oczy mają, ale nie widzą, mają uszy, ale nie słyszą' (Ps 115,5-6).

Niech Szaweł zawróci ze swoimi niepotrzebnymi listami (Dz 22,5), aby Paweł mógł napisać swoje, tak potrzebne. Niech ślepy Szaweł zniknie, aby Paweł stał się światłem wierzących”.

Pawle, kto cię tak zmienił? „Chcecie wiedzieć, kto to zrobił? Ten człowiek, którego nazywają Chrystusem. Namaścił moje oczy i powiedział mi: 'Idź do sadzawki Siloam i obmyj się'. Poszedłem tam, obmyłem się i teraz widzę (J 9,11). Skąd to zdziwienie? Ten, który mnie stworzył, oto On mnie stwarza na nowo; z mocą, jaką mnie stworzył, teraz mnie uzdrowił; mnie, który zgrzeszyłem, ale On mnie oczyścił.”

Chodź zatem Pawle, zostaw starego Szawła, wkrótce ujrzysz także Piotra. Ananiaszu, dotknij Szawła i daj nam Pawła; przepędź daleko prześladowcę, poślij z misją głosiciela: owieczki nie będą się już bały, owieczki Chrystusa będą się radowały. Dotknij wilka, który prześladował Chrystusa, aby teraz, z Piotrem, poszedł paść owce.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień