Ogłoszenia: 2-9 maja

Matka Boża Częstochowska, kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 3 maja, Maryi, Królowej Polski
wtorek, 4 maja, św. Floriana
czwartek, 6 maja, Apostołów Filipa i Jakuba, I czwartek
piątek, 7 maja, bł. Gizeli, I piątek
sobota, 8 maja, św. Stanisława
9 maja, VI Niedziela Wielkanocna
Majowe o 17.30

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja miesięczna.

2. Dziś przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniamy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych i Ojczyzny.

3. Jutro, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei. Tego dnia Msze Św. wg porządku niedzielnego tj. o godz. 8.00, 9.30. 11.00, 12.30 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

4. W sobotę wkroczyliśmy w miesiąc maj. Nabożeństwo Majowe, codziennie, godz. 17.30.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msza święta Wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, czwartek, godz. 18.00. Msza święta Wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek godz. 7.00 i 18.00. Nabożeństwo pierwszo-piątkowe i spowiedź sakramentalna.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa, obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności, a także opieki naszego patrona św. Karola Boromeusza.

Zapowiedzi przedślubne

Przemysław Piotr Kostrzewa, kawaler z Henryszewa, parafia Przemienia Pańskiego w Międzyborowie i Natalia Maria Oziębło, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź III.

Wstrząsające! LSN: Szczepienia w Izraelu zabiły 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej juniorów niż sam Covid

Jak podaje portal Life Site News, eksperymentalna szczepionka, jaką zaoferował swoim obywatelom rząd Izraela spowodowała katastrofalny w skutkach wzrost śmiertelności zarówno wśród seniorów, ale także wśród juniorów. Dane przytaczane przez Patricka Delaney'a są wprost przerażające.

- Ponowne przeanalizowanie opublikowanych danych z izraelskiego Ministerstwa Zdrowia przeprowadzone przez dr Hervé Seligmanna, członka wydziału Medycyny Wschodzących Chorób Zakaźnych i Tropikalnych na Uniwersytecie Aix-Marseille, oraz inżyniera Haima Yativa ujawnia, w skrócie, że eksperymentalna szczepionka mRNA z firmy Pfizer zabiła „około 40 razy więcej (starszych) ludzi, niż zabiłaby sama choroba” w ciągu ostatnich pięciu tygodni szczepień. Wśród młodszej klasy liczby te składają się na wskaźniki śmiertelności 260-krotnie większe niż w przypadku wirusa COVID-19 w danym okresie – czytamy na portalu lifesitenews.com

Jak wyjaśnia portal, Seligmann jest obywatelem izraelsko-luksemburskim, który ukończył biologię na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie i jest autorem ponad 100 publikacji naukowych. Naukowców ponadto uważają, że ich przybliżone szacunki – ponieważ uwzględniają jedynie stwierdzone zgony - są mimo to zaniżone, natomiast realna szkodliwość szczepionek będzie widoczna dopiero w późniejszym okresie.

Jak dalej czytamy na portalu LSN, „przeciwciała przeciw COVID wytworzone przez szczepionkę, zamiast chronić osobę, powodują cięższą lub śmiertelną chorobę”, a sama szczepionka ma nawet „wzmacniać infekcję, zamiast zapobiegać jej rozwojowi" oraz następującym w wyniku zakażenia powikłaniom.

Źrodło: Prawy.pl

Komentarz do Ewangelii

Bł. Karol de Foucauld (1858-1916), pustelnik i misjonarz na Saharze
Rozważania do świętych Ewangelii (© Evangelizo.org)

„Synu, oto Matka twoja”

„Oto syn Twój” – to zwrot do Świętej Dziewicy; nasz Pan daje Jej wszystkich ludzi za dzieci i prosi, by dla każdego miała serce Matki. Ona spełniła i przez całą wieczność wypełnia z niezrównaną doskonałością ten Boży nakaz i wszystkie inne.

Bądźmy zatem absolutnie pewni, że okazuje każdemu człowiekowi matczyne serce i zwracajmy się do tej kochanej i potężnej Matki we wszystkich naszych potrzebach, z taką ufnością, jak dziecko do matki, do Matki, która kocha nieskończenie mocniej niż jakaś ziemska matka; do Matki, która może wyprosić u Boga absolutnie wszystko, co jest prawdziwie dobre dla duszy.

„Oto Matka twoja”. To słowa dla każdej duszy. Wszyscy powinniśmy traktować Najświętszą Dziewicę jak naszą Matkę, darzyć Ją uczuciami dobrego syna: czułością, czcią, przysługą, zaufaniem: jednym słowem tym wszystkim, czym sam Pan nasz obdarzał Najświętszą Dziewicę! Kochajmy Ją, czcijmy Ją, trwajmy przy Niej, rozmawiając z Nią na modlitwie; służmy Jej, pomagając najlepiej, jak potrafimy we wszystkich dziełach, którym Ona sprzyja, we wszystkich podejmowanych na Jej cześć; pokładajmy w Niej całkowitą ufność i z tą ufnością wzywajmy Ją bez wahania we wszystkich naszych potrzebach, we wszystkich naszych pragnieniach, we wszystkich naszych przedsięwzięciach, we wszystkich naszych dziełach, we wszystkich naszych działaniach.

Okażmy się wobec Niej najczulszymi synami, pamiętając, że jest to zasadniczy punkt posłuszeństwa Jezusowi i naśladowania Jezusa: posłuszeństwa, ponieważ tak formalnie i uroczyście nakazuje nam to z krzyża; naśladowania, ponieważ dla swojej Matki był zawsze wzorem syna.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień