Ogłoszenia: 11 - 18 października

Matka Boża Fatimska, kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 12/10, św. Edwina
wtorek, 13/10, bł. Honorata Koźmińskiego, Nabożeństwo Fatimskie o 19.00
środa, 14/10, św. Małgorzaty Marii Alacoque
czwartek, 15/10, św. Teresy z Avila
piątek, 16/10, św. Jadwigi Śląskiej
sobota, 17/10, św. Ignacego Atiocheńskiego
18/10, XXVIII niedziela zwykła
Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do naszego kościoła, codziennie o godz. 17.30. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Trwajmy na modlitwie różańcowej w naszych rodzinach. Rodzice, miejcie odwagę zaproponować waszym dzieciom wspólne odmawianie różańca w domu a młodzieży przewodniczenie modlitwie różańcowej. Święty Ludwik Grignion de Montfort mówił, że słowa modlitwy „Zdrowaś Maryjo” są najpiękniejszymi gratulacjami, jakie Archanioł Gabriel złożył Maryi. Te słowa wciąż sprawiają, że zmuszamy diabła do ucieczki: są młotem, który go miażdży, są uświęceniem duszy, radością aniołów i śpiewem wybranych. Święty Jan Maria Vianney mawiał, że jedno „Zdrowaś Maryjo” wypowiedziane dobrze i z wiarą, potrząsa całym piekłem. Warto pomyśleć, co się tam dzieje, gdy odmawiamy cały różaniec, gdy modli się nim małe grono ludzi, czy też gdy modli się tymi słowami cały Kościół. Pięknie to ujął również św. Franciszek z Asyżu (jeden z październikowych patronów): Gdy wymawiam „Zdrowaś Maryjo” wtedy uśmiecha się do mnie całe niebo, cieszą się aniołowie, ziemia się weseli i drżą szatani.

2. Dziś w naszej parafii zbiórka pieniędzy do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. We wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek - św. Teresy z Avili, w piątek - św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę - św. Ignacego Antiocheńskiego.

4. W sobotę, 17 października 2020 roku, godz. 11.00 młodzież z pierwszych klas szkoły ponadpodstawowej przystąpi w naszym kościele do sakramentu bierzmowania. Sakramentu udzieli Jego Ekscelencja ks. doktor habilitowany biskup Wojciech Osial.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa, obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności, a także opieki naszego patrona św. Karola Boromeusza.

Zapowiedzi przedślubne

Piotr Ryszard Szymański, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Renata Zbudniewek, panna z Godzianowa, parafia św. Stanisława, zapowiedź III.

„Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną?

Od niemal dwóch miesięcy zdumiewające sprzeczności w komunikatach rządowych nie pozostawiają żadnych wątpliwości: słyszymy kłamstwo za kłamstwem.

Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną? Ustalenie tego jest równie trudne, jak ustalenie, czy spodziewać się tysięcy zgonów. Szybkość, z jaką Chiny budowały szpitale, może sugerować, że przynajmniej tam byli na to przygotowani. „Oni”, czyli jakieś władze. Chińczycy niekoniecznie. W Europie jest oczywiste, że wojna biologiczna jawi się naszym rządom jako teoria spiskowa. Ale francuska prasa nie jest wolna: gdyby tak było, nie powstałaby równoległa prasa oporu. Otóż prasa ta podlega ścisłemu monitoringowi: prawie nie opublikowała nowych informacji, gdy informacje te zostały przekazane jako fałszywe wiadomości (fake news).

(...)

Co do wszystkich tych rzekomych ostatnich prognoz i niewiarygodnej liczby zgonów, których powstrzymanie zależeć miałoby od zamknięcia gospodarki, kto może wierzyć w takie bzdury? Chimera laboratoryjna rozpada się bardzo szybko przy przechodzeniu od jednego człowieka do drugiego. Miliony zgonów, których spodziewa się WHO na podstawie tego, co, jak twierdzą, wiedzą z góry i lekceważąc fakty, nie miały miejsca i nie będą miały miejsca. Liczby francuskie (już 4 razy wyższe niż w Niemczech) są w dużej mierze zawyżone. W Belgii pobiliśmy wszystkie fałszywe rekordy! I część tych śmierci (bardzo starych ludzi) prawdopodobnie i tak miałaby miejsce w ciągu tego roku.

(...)

Zniszczenie Kościoła katolickiego jest jaskrawym znakiem, że siły finansowe nie mają już żadnej przeszkody do pokonania: jesteśmy zdani na boga zdrowia. Całe społeczeństwa posłusznie poddają się już tylko strachowi przed zakażeniem, nawet ci najmniej narażeni, tak bardzo przestraszono nas wymachiwaniem zaraźliwą chusteczką."...

czytaj więcej: Nie będzie żadnej wojny biologicznej?, art. Marion Duvauchel

Komentarz do Ewangelii

Św. Grzegorz z Nareku (ok. 944 - ok.1010), mnich i poeta ormiański
Księga modlitw, nr 77 (© Evangelizo.org)

„Uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy”

Z trwogą pomieszaną z weselem uważam za pożądane przytoczenie tutaj opisu cierpień, które znosiłeś dla mnie, Ty - Bóg wszystkich!

Stojąc przed trybunałem ludzi, których stworzyłeś,
w naturze, która jest moją,
milczałeś, Ty - który nadajesz słowa;
nie podniosłeś głosu, Ty - który stwarzasz języki;
nie krzyczałeś, Ty- który wstrząsasz ziemię...

Nie zawstydziłeś,
tego, który Cię wydawał na udręki śmierci;
Nie broniłeś się, kiedy Cię związywano,
a kiedy wygwizdano Cię, nie oburzyłeś się.

Kiedy Cię opluwano, nie lżyłeś,
a kiedy zadawano Ci ciosy
nie zadrżałeś.

Kiedy drwiono z Ciebie, nie rozgniewałeś się,
a kiedy urągano Ci, nie wzburzyłeś Twego oblicza...

Jesteś źródłem życia, ale nie dano Ci chwili wytchnienia
i wkrótce przygotowano dla Ciebie, abyś niósł
narzędzie śmierci.

Przyjąłeś je wielkodusznie,
przyjąłeś je łagodnie,
podniosłeś cierpliwie;
obarczyłeś się drzewem boleści,
jakbyś był winny!

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień