Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/homesext/r1618754/swkarol.pl/templates/gk_magazine/html/com_content/article/default.php on line 13

Ogłoszenia: 28 czerwca-5 lipca

kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów, Piotra i Pawła
wtorek, 30 czerwca, świętych pierwszych męczeników
czwartek, 2 lipca, I czwartek miesiąca
piątek, 3 lipca, św.Tomasza Apostoła, I piątek miesiąca
sobota, 4 lipca, I sobota miesiąca
5 lipca, XIV niedziela zwykła

 

1. Dziś Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas czwartych naszej parafii, godz. 11.00.

2. W poniedziałek wypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 poświęcenie obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych, modlitwa dziękczynna za dar miłości. Taca na daninę Piotrową.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza święta Wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym i Najwyższym Kapłanie w czwartek, godz. 17.30, Msza święta Wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek, godz. 7.00 i 17.00, spowiedź pierwszo-piątkowa. Msza święta Wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę, godz. 7.30. Adoracja prywatna do godz. 15.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona św. Karola Boromeusza.

Zapowiedzi

1. Zbigniew Kołodziejczyk, kawaler z Zycka Polskiego, parafia św. Michała Archanioła i Aleksandra Urszula Muczyńska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź III.

2. Marta Kozińska, panna z Żyrardowa i Maciej Wydryszek, kawaler z Żyrardowa, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź III.

3. Hubert Jakub Jakubiak, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Izabela Grabka, panna z Warszawy, parafia Podwyższenia Krzyża, zapowiedź III.

4. Tomasz Olechowski, kawaler z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia i Larysa Kotrycka, panna z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź I.

"Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną?

Od niemal dwóch miesięcy zdumiewające sprzeczności w komunikatach rządowych nie pozostawiają żadnych wątpliwości: słyszymy kłamstwo za kłamstwem.

Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną? Ustalenie tego jest równie trudne, jak ustalenie, czy spodziewać się tysięcy zgonów. Szybkość, z jaką Chiny budowały szpitale, może sugerować, że przynajmniej tam byli na to przygotowani. „Oni”, czyli jakieś władze. Chińczycy niekoniecznie. W Europie jest oczywiste, że wojna biologiczna jawi się naszym rządom jako teoria spiskowa. Ale francuska prasa nie jest wolna: gdyby tak było, nie powstałaby równoległa prasa oporu. Otóż prasa ta podlega ścisłemu monitoringowi: prawie nie opublikowała nowych informacji, gdy informacje te zostały przekazane jako fałszywe wiadomości (fake news).

(...)

Co do wszystkich tych rzekomych ostatnich prognoz i niewiarygodnej liczby zgonów, których powstrzymanie zależeć miałoby od zamknięcia gospodarki, kto może wierzyć w takie bzdury? Chimera laboratoryjna rozpada się bardzo szybko przy przechodzeniu od jednego człowieka do drugiego. Miliony zgonów, których spodziewa się WHO na podstawie tego, co, jak twierdzą, wiedzą z góry i lekceważąc fakty, nie miały miejsca i nie będą miały miejsca. Liczby francuskie (już 4 razy wyższe niż w Niemczech) są w dużej mierze zawyżone. W Belgii pobiliśmy wszystkie fałszywe rekordy! I część tych śmierci (bardzo starych ludzi) prawdopodobnie i tak miałaby miejsce w ciągu tego roku.

(...)

Zniszczenie Kościoła katolickiego jest jaskrawym znakiem, że siły finansowe nie mają już żadnej przeszkody do pokonania: jesteśmy zdani na boga zdrowia. Całe społeczeństwa posłusznie poddają się już tylko strachowi przed zakażeniem, nawet ci najmniej narażeni, tak bardzo przestraszono nas wymachiwaniem zaraźliwą chusteczką."...

czytaj więcej: Nie będzie żadnej wojny biologicznej?, art. Marion Duvauchel

Komentarz do Ewangelii

Św. Bernard z Clairvaux (1091-1153), mnich cysterski, doktor Kościoła
Pierwsze kazanie na święto św. Piotra i Pawła, 1,3,5 (© Evangelizo.org)

„Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty, nawróciwszy się, utwierdzaj twoich braci” (Łk 22,32)

Chrystus Pośrednik „grzechu nie popełnił, a w Jego ustach nie było podstępu” (1 P 2,22). Jakże mógłbym zbliżyć się do Niego, ja – grzesznik, wielki grzesznik, którego grzechy są liczniejsze niż piasek na plaży? On jest wszystkim, co najczystsze, a ja tym, co nieczyste.

To dlatego Bóg dał mi tych apostołów, którzy są ludźmi i grzesznikami, wielkimi grzesznikami. Ich własne doświadczenie nauczyło ich, do jakiego stopnia powinni być miłosierni wobec innych. Winni wielkich grzechów, przebaczą łatwo wielkie winy i odmierzą nam taką miarą, jaką im odmierzono (por. Łk 6,38).

Apostoł Piotr popełnił wielki grzech, może nawet największy z istniejących. Lecz otrzymał przebaczenie prędko i łatwo, do tego stopnia, że nie utracił przywileju swojego pierwszeństwa. A Paweł, który gorliwie prześladował rodzący się Kościół, doszedł do wiary przez wezwanie samego Syna Bożego. Odwróciwszy się od tylu grzechów, został napełniony wielkimi dobrami, a Pan o nim powiedział: „wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela” (Dz 9,15).

Piotr i Paweł są naszymi mistrzami: w pełni nauczyli się dróg życia od jedynego Mistrza wszystkich ludzi i także dzisiaj nas o nich pouczają.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień