Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/homesext/r1618754/swkarol.pl/templates/gk_magazine/html/com_content/article/default.php on line 13

Ogłoszenia: 12 – 18 sierpnia

Koronacja NMP, medalion w kościele św. Karola Boromeusza

poniedziałek, 12 sierpnia, św. Joanny Franciszki de Chantal
wtorek, 13 sierpnia, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00
środa, 14 sierpnia, św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
czwartek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Msza św. o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00
sobota, 17 sierpnia, św. Jacka, kapłana
18 sierpnia, XX niedziela zwykła

 

1. W najbliższy wtorek wypada 13 sierpnia. Nabożeństwo fatimskie w naszej parafii w tym dniu o godz. 19.00.

2. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Porządek nabożeństw niedzielny.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Artur Pietrus, kawaler i Małgorzata Piasecka, panna, oboje z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź II.

2. Adrian Paweł Szymański, kawaler i Paulina Magdalena Podsiadłowska, panna, oboje z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź I.

3. Joanna Gach, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza i Karol Maksymilian Sadowski, kawaler z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź I.

4. Aleksandra Magdalena Pawlicka, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza i Kacper Jachowicz, kawaler z Żyrardowa, parafia Wniebowstąpienia Pańskiego, zapowiedź I.

5. Aneta Koziarska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza i Dawid Brzozowski, kawaler z Żyrardowa, parafia św. Cyryla i Metodego, zapowiedź I.

6. Jolanta Wieliczko, panna z Warszawy, parafia św. Andrzeja Boboli i Mariusz Skwira, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź I.

Komentarz do Ewangelii

Św. Wincenty a Paulo (1581-1660), kapłan, założyciel zgromadzeń zakonnych
Konferencje dla Sióstr Miłosierdzia, 11.07.1650 (© Evangelizo.org)

„To, co sprawia Bogu przyjemność”

Pomyślcie, siostry, o przyjemności, jaką sprawia Bogu dusza, która pragnie Mu się przypodobać, troszcząca się o ofiarowanie Mu swoich uczynków. Ach! To niewyobrażalne, siostry, i mamy rację mówiąc, że to sprawia Bogu radość. Tak, to Jego wielka radość, Jego przyjemność, Jego rozkosze.

To jak dziecko, które przynosi swemu ojcu wszystko, co otrzymuje: „Proszę, tatusiu, to wszystko, co mam; dostałem też to; zrobiłem też tamto”. A ojcu sprawia niewysłowioną radość potulność tego dziecka, te małe dowody miłości i jego poddanie.

Podobnie, moje drogie siostry, jest z Bogiem, ale w innym stopniu. Kiedy dusza, już od rana, mówi Mu: „Mój Boże, ofiaruję Ci wszystko, co mi dzień przyniesie”. Co więcej, kiedy tylko nadarzy się okazja do działania lub jakiś trud, zwraca spojrzenie na swego boskiego Mistrza, aby powiedzieć w niemym westchnieniu: „Oto, mój Boże, co robię z miłości do Ciebie; to spotkanie jest przykre i trudne do zniesienia, ale dla Twojej miłości wszystko jest możliwe”.

Wtedy, moje córki, Bóg pomnaża łaskę, w miarę jak Jego dobroć dostrzega, jak dusza jej używa. A jeśli dzisiaj ma moc, by przezwyciężyć jakąś trudność, jutro też ją otrzyma, by pokonać inną, trudniejszą i bardziej uciążliwą.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień