Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/homesext/r1618754/swkarol.pl/templates/gk_magazine/html/com_content/article/default.php on line 13

Ogłoszenia: 7 – 14 lipca

Matka Boża Fatimska, kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 8 lipca, św. Jana z Dukli
czwartek, 11 lipca, św. Benedykta, patrona Europy
piątek, 12 lipca, św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
sobota, 13 lipca, Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00
14 lipca, XV niedziela zwykła
Adoracja codziennie od 8.00 do 17.00

 

1. W tym tygodniu, w sobotę przypada 13. dzień miesiąca. Z tej okazji zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w czasie Mszy świętej o godzinie 19.00 oraz na modlitwę różańcową i procesję fatimską po Mszy świętej.

2. Mamy wakacyjny miesiąc lipiec, z tej też przyczyny spowiedź w dni powszednie będzie możliwa rano w czasie Mszy świętych, zaś po południu tylko przed Mszą świętą. Pragnących skorzystać z sakramentu pokuty w godzinach popołudniowych prosimy o przyjście odpowiednio wcześniej przed Mszą świętą.

3. Prosimy o troskę o nowe ławki w kościele i nie zakładanie nóg na klęczniki, które, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do klękania. Zachowując właściwą postawę, okazujemy cześć Panu Bogu oraz szacunek dla sióstr i braci, którzy będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwach w czystych ławkach.

4. Ks. Piotr Skibniewski organizuje pielgrzymkę na Słowację, Austrię i Węgry w dniach 25 – 31 lipca 2019 r. Szczegóły i program pielgrzymki dla zainteresowanych w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne

Rafał Gręda, kawaler z parafii w Mszczonowie i Anna Małgorzata Milczarek, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź III.

 

Komentarz do Ewangelii

Św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, doktor Kościoła
Homilia 20 do psalmu 118 (© Evangelizo.org)

„Przyznać się do Chrystusa przed ludźmi”

Każdego dnia możesz być świadkiem Chrystusa. Byłeś kuszony przez ducha nieczystości, ale... uznałeś, że nie trzeba było kalać czystości ducha i ciała: jesteś męczennikiem, to znaczy świadkiem Chrystusa.

Byłeś kuszony przez ducha pychy, ale widząc ubogiego i nędzarza ścisnęło cię słodkie współczucie, wolałeś pokorę nad arogancję: jesteś świadkiem Chrystusa. Lepiej: nie dałeś świadectwa jedynie słowem, ale także czynem.

Kto jest najpewniejszym świadkiem? Ten, który „uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele” (1 J 4,2) i zachowuje zalecenia Ewangelii.

Ilu jest ich codziennie, tych ukrytych męczenników Chrystusa, którzy wyznają Pana Jezusa! Apostoł Paweł doświadczył tego męczeństwa i dał świadectwo wiary Chrystusowi. Powiedział: „Chlubą bowiem jest dla nas świadectwo naszego sumienia,”(2 Kor 1,12).

Bo iluż wyznało wiarę zewnętrznie, a wewnętrznie się jej zaparło! Bądź zatem wierny i dzielny w prześladowaniach wewnętrznych, aby zwyciężać także w prześladowaniach zewnętrznych. W prześladowaniach z zewnątrz także są „królowie i władcy”, sędziowie o straszliwej władzy. Masz tego przykład w pokusach doświadczanych przez Pana (Mt 4,1 nn).

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień