Ogłoszenia: 8 – 15 kwietnia

Wielki Post, kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 8 kwietnia, św. Dionizego
wtorek, 9 kwietnia, św. Marii Kleofasowej
środa, 10 kwietnia, św. Fulberta
czwartek, 11 kwietnia, św. Gemmy Galgani
piątek, 12 kwietnia, św. Zenona
sobota, 13 kwietnia, św. Marcina I
14 kwietnia, Niedziela Męki Pańskiej, Palmowa

1. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, sobota, 13 kwietnia, o godz. 12.00.

2. Droga Krzyżowa przez cały okres Wielkiego Postu w piątki o godz. 17.30.

3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.30.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Będziemy obchodzili pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ten triumfalny wjazd wprowadza nas w Misterium Paschy czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy, przed sumą przewidziana jest procesja z palmami wokół naszego kościoła. Biorąc udział we Mszy świętej w Niedzielę Palmową, poprzez wykonane, przyozdobione kwiatami i przyniesione palmy, chcemy wyrazić i zamanifestować najpiękniejsze uczucia wobec Osoby Boga naszego Zbawcy i Pana.

Komentarz do Ewangelii

Św. Augustyn (354 - 430), biskup Hippony (Afryka Północna) i doktor Kościoła
Kazania do Ewangelii św. Jana, nr 34 (© Evangelizo.org)

„Światłość świata”

Słowa Pańskie: „Ja jestem światłością świata” są jasne, moim zdaniem, dla tych, których oczy uczestniczą w tym świetle; ale ci, którzy mają tylko oczy cielesne, dziwią się, słysząc naszego Pana Jezusa Chrystusa mówiącego: „Ja jestem światłością świata”. Być może są i tacy, którzy mówią sobie: Czy Chrystus nie jest tym słońcem, które przez swoje wschody i zachody zakreśla dzień?

Nie, Chrystus tym nie jest. Pan nie jest słońcem, które zostało stworzone, ale Tym, przez którego ono zostało stworzone. „Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało”(J 1,3). Jest On zatem tym światłem, które stworzyło światło widzialne.

Miłujmy to światło, zrozumiejmy je, pragnijmy go, aby pewnego dnia dojść aż do niego, prowadzeni przez nie, żeby żyć w nim tak, by nigdy nie umrzeć.

Widzicie zatem bracia, zobaczcie, jeśli macie oczy widzące sprawy duchowe, jakie jest to światło, o którym Pan mówi: „Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności”. Idź za tym słońcem, i zobaczymy, czy nie będziesz szedł w ciemnościach.

Oto słońce wstaje i idzie do ciebie; idąc swoją drogą, kieruje się ku zachodowi; ale ty powinieneś maszerować w stronę wschodzącego słońca, którym jest Chrystus.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień