Ogłoszenia: 10 – 17 lutego

Matka Boża Częstochowskaponiedziałek, 11 lutego, Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
Msza św. o 7.00, 9.30, 12.30 i 18.00

wtorek, 12 lutego, św. Benedykta z Aniami
środa, 13 lutego, bł. Jordana z Saksonii
czwartek, 14 lutego, św. Cyryla i Metodego, patronów Europy
piątek, 15 lutego, św. Klaudiusza de la Colombière
sobota, 16 lutego, św. Juliana
17 lutego, VI niedziela zwykła

 

1. Dwa tygodnie temu zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim naszym drogim parafianom, którzy zachowują tradycję kolędową i przekazują ją w swoich rodzinach dzieciom i wnukom. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, ofiarność, zainteresowanie się sprawami Kościoła katolickiego i sprawami naszej parafii. Dziękujemy za mądrość, kulturę i niezłomność w wierze, w sytuacji frontalnego ataku na Kościół katolicki i różnorakich prób demontażu, podejmowanych z diabelską nienawiścią i kłamliwością w celu wyprowadzenia wiernych z Kościoła. Przypominamy wszystkim, że Kościół katolicki jest mimo wszystko bezpiecznym statkiem pasażerskim, który na wzburzonym morzu, mimo sztormu bezpiecznie nas wiezie do portu zbawienia. Bezpieczeństwo zawdzięczmy Jezusowi Chrystusowi. On jest tu kapitanem i Gwarantem bezpieczeństwa.

2. Nie wszystkim pasował dzień i godzina wizyty kolędowej. Rozumiemy. Nic straconego. Każda rodzina ma prawo do kolędy i może zgłaszać potrzebę kolędy u wybranego księdza pracującego w naszej parafii i uzgodnić dzień i godzinę, tak by spotkanie, modlitwa, Boże błogosławieństwo i rozmowa dokonały się w przyjaznych i godnych warunkach a owoc kolędy cieszył obie strony.

3. W poniedziałek, 11 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Msza św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30 i 18.00. Będziemy modlić się w intencji chorych z naszej parafii i udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy członków rodziny o przywiezienie osób starszych do naszego kościoła.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w każdą środę w łączności ze Mszą św. o godz. 17.30.

5. W czwartek wspomnienie Cyryla i Metodego, patronów Europy.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej 19 lutego, o godz.18.00.

7. Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę, to jest 16 lutego, o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.

8. Zachęcamy wszystkich wiernych do nawiedzania i adoracji utajonego w Najświętszym Sakramencie Pana Jezusa i wystawionego w monstrancji na bocznym ołtarzu naszego kościoła, a także do udziału w Koronce do Miłosierdzia Bożego odprawianej codziennie o godz. 15.00. Znajdź chwilę czasu i oddaj cześć Panu i Zbawicielowi twemu! Pan Czeka! Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 18.00.

Komentarz do Ewangelii

Św. Cyryl z Aleksandrii (380-444), biskup i doktor Kościoła
Komentarz do Ewangelii św. Jana, 4 (© Evangelizo.org)

„A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie”

Nawet żeby powstać z martwych, Zbawiciel nie zadowala się działaniem przez słowo, choćby niosące boskie rozkazy. Do tego wspaniałego dzieła przyczynia się, jeśli można tak powiedzieć, swoim ciałem, aby pokazać, że ma ono moc dawania życia i że jest to Jego ciało, a nie jakieś inne.

Tak właśnie się stało, kiedy wskrzesił córkę przełożonego synagogi, mówiąc jej „Dziewczynko, mówię ci, wstań !” (Mk 5,41). Wziął ją za rękę, jak jest napisane. Przywrócił jej życie, jak Bóg, przez wszechmocny rozkaz, i ożywił ją przez kontakt ze swoim świętym ciałem – świadcząc w ten sposób, że zarówno w Jego ciele, jak i słowie działała ta sama energia boska. Podobnie, kiedy przybył do miasta zwanego Nain, gdzie chowano jedynego syna wdowy, dotknął trumny, mówiąc: „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!” (Łk 7,14).

W ten sposób nie tylko dał swemu słowu moc wskrzeszania martwych, ale także, aby pokazać, że Jego ciało jest ożywiające, dotyka zmarłych i przez swoje ciało przekazuje życie umarłym. Jeśli jeden kontakt z Jego świętym ciałem daje życie rozkładającemu się ciału, to jakiego zysku nie znaleźlibyśmy w Jego ożywczej Eucharystii, kiedy czynimy z niej nasz pokarm? Zmieni ona całkowicie w swoje własne dobro – nieśmiertelność — tych, którzy w niej uczestniczą.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień