Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/homesext/r1618754/swkarol.pl/templates/gk_magazine/html/com_content/article/default.php on line 13

Ogłoszenia: 2 – 9 grudnia

Adwent, kościół św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 3 grudnia, św. Franciszka Ksawerego,
wtorek, 4 grudnia, św. Barbary
środa, 5 grudnia, św. Saby Jerozolimskiego
czwartek, 6 grudnia, św. Mikołaja, I czwartek
piątek, 7 grudnia, św. Ambrożego, I piątek
sobota, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi
9 grudnia, II Niedziela Adwentu

1. Dziś I Niedziela Adwentu – wkraczamy w czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msze Święte roratnie w dni powszednie od 3 grudnia, o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w tych Mszach Świętych. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest energię elektryczną i ogrzewanie naszego kościoła.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msza wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym i Najwyższym Kapłanie w czwartek, o godz. 17.30. Msza święta wotywna o Najświętszy Sercu Pana Jezusa w piątek, o godz. 7.00 i 17.00. Nabożeństwo pierwszo-piątkowe i spowiedź sakramentalna.

4. W tym tygodniu wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msza św. o godz. 7.00, 10.00, 11.00, o 12.00 Godzina Łaski, i ostatnia Msza święta o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

6. W tym tygodniu zapisujemy wszystkich, którzy chcą się przygotować do przyjęcia sakramentu małżeństwa na Kurs Przedmałżeński. Jeśli będzie odpowiednia ilość chętnych, kurs rozpocznie się w przyszłą niedzielę, o godz. 19.00 w Sali katechetycznej na plebanii.

7. Pan Organista, po Mszy świętej, pod chórem ma do naszej dyspozycji opłatki wigilijne.

Komentarz do Ewangelii

Św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup
List pasterski (© Evangelizo.org)

„Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie”

Oto, moi umiłowani, ten okres świętowany z wielkim zapałem i, jak mówi Duch Święty, czas łaski Bożej (Iz 61,2; Łk 4,19), czas zbawienia, pokoju i pojednania; czas dawniej tak gorąco upragniony przez życzenia i usilne dążenia proroków i patriarchów, i którego wreszcie doczekał sprawiedliwy Symeon (Łk 2,26nn).

Skoro zawsze świętowano ten okres żarliwie w Kościele, to i my powinniśmy go świętować pobożnie, z uwielbieniem i dziękczynieniem Ojcu Niebieskiemu za Jego miłosierdzie, które objawił w tej tajemnicy.

Biorąc pod uwagę, że ten czas jest celebrowany każdego roku w Kościele, jesteśmy wezwani do nieustannego wspominania tej miłości do nas.

To nas uczy, że przyjście Chrystusa przyniosło korzyść nie tylko tym, którzy żyli w epoce Zbawiciela, ale Jego moc powinna być i nam znana — o ile zechcemy, za pośrednictwem wiary i sakramentów, przyjąć łaskę, którą nam Chrystus wysłużył i żyć wedle tej łaski, będąc Mu posłusznym.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień