Ogłoszenia: 7 – 14 październik

swkarol MBFatimska3Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30
poniedziałek, 8 października, św. Ludwika Bertranda
wtorek, 9 października, bł Wincentego Kadłubka
środa, 10 października, św. Dionizego i towarzyszy męczeństwa
czwartek, 11 października, św. Aleksandra Sauli
piątek, 12 października, św. Edwina
sobota, 13 października, bł. Honorata Koźmińskiego
14 października, XXVIII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu, w sobotę, 13 października, o godz. 19.00, Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie.

2. Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii przez cały miesiąc październik o godz. 17.30. Różaniec to bardzo prosta modlitwa, ale jakże skuteczna w walce z mocami ciemności, umacnia w wierze nadziei i miłości, jest kołem ratunkowym dla grzeszników i „drabiną po której wspina się człowiek do nieba”. Jest to modlitwa, którą polecała Matka Boża w różnych objawieniach.

3. We wtorek, po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III szkoły podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. Artystka z Warszawy, mgr sztuki, Małgorzata Ujma kończy 12. stację drogi krzyżowej. Jeszcze zostały 2 stacje. Ofiary składane na tacę dziś i w kolejne niedziele miesiąca października będą przeznaczone na kontynuację rozpoczętego dzieła. Jeśli uda się zebrać potrzebne środki, to będziemy się wszyscy cieszyć owocem naszej ofiarności. Dziękuję spontanicznym i anonimowym ofiarodawcom, którzy mają w tym dziele swój udział. Dziękuję anonimowym ofiarodawcom z ubiegłego tygodnia, którzy złożyli ofiarę na malowanie 13 stacji drogi krzyżowej.

6. W sobotę ćwiczenia wokalno-muzyczne dla scholi młodzieżowej, o godz. 10.00, dla scholi dziecięcej, o godz.12.00. Zbiórka dla ministrantów, godz. 11.00.

7. Caritas skierowała do naszej parafii świece nagrobkowe z napisem „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Środku pozyskane ze sprzedaży posłużą najuboższym i dotkniętym nieszczęściem.

Zapowiedzi przedślubne

1. Klaudia Wiktoria Treblińska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza i Piotr Zbigniew Grygiel, kawaler z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź III.

2. Sebastian Krzemiński, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Joanna Katarzyna Wrzesień, panna z Żyrardowa, parafia św. Cyryla i Metodego, zapowiedź I.

Komentarz do Ewangelii

Św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, doktor Kościoła
Rozważania do siedmiu psalmów o pokucie (© Evangelizo.org)

„Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko”

O Panie Jezu, w swojej dobroci zbliż się do mnie, ogarnięty litością. Schodząc z Jerozolimy do Jerycha, spadasz z wysokości do naszej niskości, z miejsca pełnego życia do krainy chorych.

Spójrz, wpadłem w ręce aniołów ciemności, którzy nie tylko obdarli mnie z szaty łaski, ale pobili mnie i pozostawili na pół umarłego. Obyś mógł opatrzyć rany moich grzechów, dając mi wpierw nadzieję na odzyskanie zdrowia, z obawy, żeby mój stan się nie pogorszył, gdybym stracił nadzieję na uzdrowienie.

Obyś namaścił mnie olejem przebaczenia i wylał na mnie wino skruchy. Jeśli posadzisz mnie na swoje bydlę, to „podnosisz nędzarza z prochu”, „dźwigasz z gnoju ubogiego” (Ps 113,7).

Ponieważ Ty nosiłeś nasze grzechy, Ty zapłaciłeś za nas dług, którego nie zaciągnąłeś. Gdybyś zaprowadził mnie do gospody Twojego Kościoła, nakarmiłbyś mnie tam Twoim Ciałem i Krwią. Gdybyś zatroszczył się o mnie, nie wypowiedziałbym więcej posłuszeństwa Twoim rozkazom, dzikie zwierzęta by mnie nie pożarły.

Ponieważ bardzo potrzebuję Twojej opieki, dopóki noszę ciało podatne na grzech. Słuchaj mnie zatem, poranionego i obrabowanego Samarytanina, płaczącego i jęczącego, wołającego Cię razem z Dawidem: „Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości” (Ps 51,3).

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień