Ogłoszenia: 25 czerwca-1 lipca

Adoracja w kościele św. Karola Boromeuszaponiedziałek, 25 czerwca, św. Prospera, biskupa
wtorek, 26 czerwca, św. Antelma, biskupa
czwartek, 28 czerwca, św. Ireneusza, biskupa i męczennika
piątek, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów, Piotra i Pawła
Msza św. o godz. 7.00, 9.30, 17.00 i 18.00
1 lipca, XIII niedziela zwykła, adoracyjna
Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o godz. 17.30

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. W piątek wypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca z uroczystości na Daninę św. Piotra.

3. Najbliższa niedziela, pierwsza miesiąca, adoracyjna.

Zapowiedzi przedślubne

1. Piotr Łukasiak, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Marlena Sierakowska, panna z Żyrardowa, parafia św. Cyryla i Metodego, zapowiedź II.

2. Kamil Edmund Kulis, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Agnieszka Anna Obłękowska, panna z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź II.

3. Marcin Pałuba, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Karolina Janina Dumańska, panna z Nadarzyna, parafia św. Klemensa, zapowiedź II.

4. Bartosz Szymon Sobolewski, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Karolina Małgorzata Niewęgłowska, panna z Międzyborowa, parafia Przemienienia Pańskiego, zapowiedź II.

5. Tomasz Krzywik, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Marzena Ewa Kalbarczyk, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedź I.

6. Jacek Tomasz Fijałkowski, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Olga Domańska, panna z Żyrardowa, parafia św. Cyryla i Metodego, zapowiedź I.

7. Adrian Wakuła, kawaler z Żyrardowa i Monika Nowakowska, panna z Żyrardowa, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź I.

Komentarz do Ewangelii

Św. Augustyn (354 - 430), biskup Hippony (Afryka Północna) i doktor Kościoła
Wyjaśnienie do Kazania na górze, 3, 11 (©Evangelizo)

„Módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu”

Jezus mówi: „Kiedy się modlisz, wejdź do twojej izdebki”. Czym jest ta izba, jeśli nie sercem, jak wskazuje psalm, gdzie jest napisane: „Co mówicie w waszych sercach, żałujcie tego w izdebce” (Ps 4,5 Wlg).

A następnie mówi: „Zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu”. Nie wystarczy wejść do swej izby, jeśli drzwi są otwarte dla niedyskretnych ludzi: jeśli zewnętrzne błahostki wślizgują się ukradkiem tymi drzwiami i ogarniają wnętrze. Przemijające i namacalne fakty wchodzą przez te drzwi, do naszych myśli; to znaczy, mnóstwo próżnych wyobrażeń wchodzi przez nasze zmysły i zakłócają naszą modlitwę.

Trzeba zatem zamknąć te drzwi, to oznacza opieranie się zmysłom, aby całkowicie duchowa modlitwa wznosiła się aż do Ojca, tryskała z głębi serca, gdzie modlimy się do Ojca w sekrecie. „A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie”.

Pan nie ma zamiaru zalecać nam modlitwę, ale chce nauczyć nas, jak się modlić. Podobnie, nieco wcześniej, nie zalecał nam dawania jałmużny, ale pokazywał na stan ducha, z jakim należy dawać jałmużnę. Żąda czystości serca, którą można jedynie uzyskać przez zwykłą intencję, skierowaną na życie wieczne dzięki umiłowaniu czystej mądrości.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień

Galeria z procesji Bożego Ciała AD 2018:

procesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeusza