Ogłoszenia: 17 - 24 czerwca

swkarol kwiaty5poniedziałek, 18 czerwca, św. Elżbiety z Schönau
czwartek, 21 czerwca, św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
piątek, 22 czerwca, św. Jana Fishera
sobota, 23 czerwca, św. Józefa Cafasso
niedziela, 24 czerwca, św. Jana Chrzciciela
Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o godz. 17.30

1. Dziś o godz. 18.00 Msza święta o Boże błogosławieństwo dla Szkoły Muzycznej w Żyrardowie oraz koncert okolicznościowy przygotowany przez uczniów szkoły.

2. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostanie przeprowadzona dnia 23 czerwca, o godz. 10.30 przy kościele Matki Bożej Pocieszenia. W ramach akcji pozyskiwania środków finansowych na pomoc dla najuboższych. Akcja prowadzona jest we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zapowiedzi przedślubne

1. Piotr Łukasiak, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Marlena Sierakowska, panna z Żyrardowa, parafia św. Cyryla i Metodego, zapowiedź I.

2. Kamil Edmund Kulis, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Agnieszka Anna Obłękowska, panna z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedź I.

3. Marcin Pałuba, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Karolina Janina Dumańska, panna z Nadarzyna, parafia św. Klemensa, zapowiedź I.

4. Bartosz Szymon Sobolewski, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Karolina Małgorzata Niewęgłowska, panna z Międzyborowa, parafia Przemienienia Pańskiego, zapowiedź I.

Komentarz do Ewangelii

Św. Augustyn (354 - 430), biskup Hippony (Afryka Północna) i doktor Kościoła
Wyjaśnienie do Kazania na górze, 3, 11 (©Evangelizo)

„Módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu”

Jezus mówi: „Kiedy się modlisz, wejdź do twojej izdebki”. Czym jest ta izba, jeśli nie sercem, jak wskazuje psalm, gdzie jest napisane: „Co mówicie w waszych sercach, żałujcie tego w izdebce” (Ps 4,5 Wlg).

A następnie mówi: „Zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu”. Nie wystarczy wejść do swej izby, jeśli drzwi są otwarte dla niedyskretnych ludzi: jeśli zewnętrzne błahostki wślizgują się ukradkiem tymi drzwiami i ogarniają wnętrze. Przemijające i namacalne fakty wchodzą przez te drzwi, do naszych myśli; to znaczy, mnóstwo próżnych wyobrażeń wchodzi przez nasze zmysły i zakłócają naszą modlitwę.

Trzeba zatem zamknąć te drzwi, to oznacza opieranie się zmysłom, aby całkowicie duchowa modlitwa wznosiła się aż do Ojca, tryskała z głębi serca, gdzie modlimy się do Ojca w sekrecie. „A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie”.

Pan nie ma zamiaru zalecać nam modlitwę, ale chce nauczyć nas, jak się modlić. Podobnie, nieco wcześniej, nie zalecał nam dawania jałmużny, ale pokazywał na stan ducha, z jakim należy dawać jałmużnę. Żąda czystości serca, którą można jedynie uzyskać przez zwykłą intencję, skierowaną na życie wieczne dzięki umiłowaniu czystej mądrości.

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień

Galeria z procesji Bożego Ciała AD 2018:

procesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeuszaprocesja Bożego Ciała w parafii św. Karola Boromeusza