Ogłoszenia: 15 – 22 kwiecień

Wielkanoc, parafia św. Karola Boromeusza w Żyrardowieponiedziałek, 16 kwietnia, św. Marii Bernadetty Soubirous
wtorek, 17 kwietnia, św. Roberta, opata
czwartek, 19 kwietnia, św. Leona IX, papieża
piątek, 20 kwietnia, św. Agnieszki z Montepulciano
sobota, 21 kwietnia, św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
niedziela, 22 kwietnia, IV Niedziela Wielkanocna

 

ks Wojciech IwanowskiZapraszamy do przeczytania rozmowy z ks. Wojciechem Iwanowskim, który wygłosił rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.
Tylko droga Krzyża jest godna człowieka, ale w Bogu znajdziemy wytchnienie

 

1. W najbliższy wtorek, 17 kwietnia, Msza Święta i spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej, godz. 17.30.
2. Rodzice chorego Filipka dziękują z całego serca za ofiary złożone na operację dla ich dziecka.
3. Taca z najbliższej niedzieli na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu

Zapowiedzi przedślubne

1. Michał Ryżyński, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Weronika Rutkowska, panna z Pruszkowa-Żabików, parafia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, zapowiedz I.
2. Tomasz Ludwik Kust, kawaler z Żyrardowa, parafia tutejsza i Aneta Rybarczyk z domu Jurkiewicz, panna z Żyrardowa, parafia Matki Bożej Pocieszenia, zapowiedz I.
3. Maciej Grzegorz Wysocki, kawaler z Bełchatowa, parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Karolina Selerska, panna z Żyrardowa, parafia tutejsza, zapowiedz I.

Komentarz do Ewangelii
Św. Jan Maria Vianney (1786-1859)
kapłan, proboszcz z Ars

Wybrane myśli świętego Proboszcza z Ars
„Ten Dar Boży: Msza”

Wszelkie dobre dzieła razem wzięte nie są warte Najświętszej Ofiary Ołtarza, ponieważ są dziełami ludzkimi, a Msza jest dziełem Boga. W porównaniu z tym męczeństwo jest niczym: to ofiara, jaką człowiek składa Bogu ze swojego życia. Msza jest Ofiarą, jaką Bóg składa człowiekowi ze swojego Ciała i Krwi.

Na głos kapłana, nasz Pan zstępuje z nieba i zamyka się w małej hostii. Bóg zatrzymuje swój wzrok na ołtarzu. „Tutaj — mówi — jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” (por. Mt 3,17; Mt 17,5). Wobec zasług takiej Ofiary niczego nie może odmówić.

Jakże to piękne! Po konsekracji Bóg jest tutaj jakby w niebie! Gdyby człowiek dobrze pojął tę tajemnicę, umarłby z miłości. Bóg nas oszczędza ze względu na naszą słabość.

Och! Gdybyśmy mieli wiarę, zrozumielibyśmy cenę tej Ofiary i z większym żarem byśmy w niej uczestniczyli!

Komentarz ze strony Ewangelia na co dzień