Koła Żywego Różańca w parafii św. Karola Boromeusza w ŻyrardowieW parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie istnieją 3 Koła Żywego Różańca:
1. Kółko Różańcowe św. Karola Boromeusza
2. Kółko Różańcowe Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
3. Kółko Różańcowe św. Jana Pawła II

oraz 3 Koła Różańca Rodziców:
1. Kółko Różańcowe św. Faustyny
2. Kółko Różańcowe św. Ojca Pio
3. Kółko Różańcowe Matki Bożej z Lourdes.

Spotkania formacyjne Kół Różańcowych w pierwszy poniedziałek miesiąca – Msza św. wieczorna w intencji członków Kół Różańcowych, spotkanie formacyjne, adoracja.

Wymiana tajemnic różańcowych w każdy 1 dzień miesiąca.

Intencje modlitewne Kół Różańcowych 2015 rok:

Marzec: O jak największe owoce duchowe rekolekcji wielkopostnych i o światło Ducha św. dla Księdza rekolekcjonisty Pawła Gabary.

Kwiecień: Aby zmartwychwstały Pan napełnił nadzieją serca osób doświadczanych przez ból i chorobę. O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Księdza Jarosława i Księdza Ryszarda z racji imienin.

Maj: O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Księdza Proboszcza Stanisława z racji imienin.

Czerwiec: Aby młodzież przystępująca do Sakramentu Bierzmowania przyjęła z wiarą dary Ducha Św.

Lipiec: Aby Duch Święty wspierał dzieło misjonarzy duchownych i świeckich, którzy głoszą Ewangelię w krajach najuboższych.

Sierpień: Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy i wojny znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione.

Wrzesień: O jak największe owoce duchowe Peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży Krzyża i Ikony Matki Bożej w Diecezji Łowickiej (od 21 września do 3 października 2015).

Październik: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.

Listopad: Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych nauczycieli i wychowawców. O święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Grudzień: Aby narodziny Odkupiciela przyniosły pokój i nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli.

Na mocy Indultu Stolicy Apostolskiej z dnia 25 X 1967 r. udziela się członkom Żywego Różańca odpustu zupełnego, po spełnieniu wymaganych do tego warunków w następujące dni w roku liturgicznym:

1. W dniu przyjęcia do Wspólnoty Żywego Różańca
2. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 XII)
3. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
4. W Święto Ofiarowania Pańskiego (2 II)
5. W Uroczystość Zwiastowania (25 III)
6. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 VIII)
7. We wspomnienia Matki Bożej Różańcowej (7 X)
8. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 XII)

Warunkami uzyskania tego odpustu jest: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. i brak przywiązania do grzechu.

Co to jest Różaniec Rodziców?

Różaniec Rodziców to wspólna modlitwa różańcowa rodziców za dzieci. Pomysł takiej modlitwy narodził się 8 sierpnia 2001 r.

Plan spotkań członków Kół Różańcowych w naszej parafii: Msza św. w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie formacyjne.

Na czym polega uczestnictwo w Różańcu Rodziców? 24 godziny za 5 minut dziennie!

Uczestnictwo w Różańcu Rodziców polega na codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji dzieci. Każdy uczestnik jest członkiem róży składającej się z 20 rodziców, którzy odmawiają w ciągu dnia, w dowolnej chwili, jedną wyznaczoną dziesiątkę różańca. W ten sposób codziennie rodzice odmawiają jeden cały różaniec w intencji dzieci.

Modlitwa dziesiątką różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny. Oczywiście, podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże.

Podjęcie modlitwy wymaga również zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy!

Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie?

1. Dlatego, że w życiu ich dzieci dzieje się coś złego – a wierzący rodzice w trudnościach zwracają się do Boga o pomoc. Mają świadomość, że jakieś zło dotyka ich dzieci i nie potrafią sobie z tym poradzić, więc w końcu szukają pomocy u Boga.

2. Dlatego, że dostrzegając we współczesnym świecie zalew zła, zaczynają zdawać sobie sprawę, jak trudno się przeciwstawić temu, a chcieliby dać swoim coś więcej niż tylko materialne wartości, chcieliby swoje dzieci jakoś przed tym złem ochronić. Najczęściej obie te sytuacje występują w różnych proporcjach razem.

3. Dlatego, że modlitwa różańcowa wprowadza dzieci w świat łaski Bożej przez Maryję. Tak jak Maryja czuwała nad rozwojem Pana Jezusa, tak samo czuwa teraz nad rozwojem powierzonych Jej dzieci. Stałe intencje Różańca Rodziców. W ciągu tych kilku lat ukształtowały się następujące intencje:

- o ochronę naszych dzieci przed konsekwencjami grzechów rodziców;
- o pełnię błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci (również o to, aby trafiły w takie środowisko, w którym najlepiej się będą rozwijać);
- o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci;
- o rozwój tej formy modlitwy – aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczało jej zbawiennych skutków;
- w intencji Papieża i w Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci: Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju! Zawierzam Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym, jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy, że doprowadzisz je do Jezusa. Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości.

Bieżące informacje na stronach www.rozaniecrodzicow.pl; www.rozaniec.org

Msza święta w intencji dzieci: każda druga środa miesiąca intencja nowennowa.