W poszukiwaniu inspiracji dla artysty, który dla naszego kościoła przygotowuje projekt polichromii, ksiądz proboszcz odwiedził kościoły w Sandomierzu – bazylikę katedralną p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Jakuba oraz kościół p.w. Nawrócenia św. Pawła.
 
Bazylika Narodzenia NMP  jest gotycką świątynią wzniesioną w XIV wieku, przebudowywaną w wiekach kolejnych. Wewnątrz znajduje się szereg cennych zabytków barokowych i rokokowych, ołtarzy oraz polichromii, a także przepiękne obrazy przedstawiające męczeństwo świętych.
 
Kościół św. Jakuba wzniesiony w XIII w. przy zespole klasztornym dominikanów to jeden z najstarszych i najcenniejszych kościołów w Polsce. Na początku XV wieku gruntownie go odrestaurowano po zniszczeniach, jakich doznał po najazdach Litwinów. Na początku XVII wieku dobudowano kaplicę Męczenników Sandomierskich. Od 2001 r. kościół ponownie stanowi własność Dominikanów.
 
Kościół Nawrócenia św. Pawła wzniesiony został na początku XV wieku w stylu gotyckim, później przebudowany – obecnie w stylu barokowym.

[nggallery id=15]